Kołek w serca fanów „Co robimy w ukryciu”. Serial o wampirach nie dostanie 7. sezonu

Mamy dobrą i złą wiadomość dla fanów „Co robimy w ukryciu”. Ekipa serialu wkrótce (bo już w przyszłym miesiącu) wejdzie na plan szóstego sezonu. Niestety potwierdzono zarazem, że najbliższa odsłona wampirycznego mockumentu będzie ostatnim spotkaniem z Laszlo, Nadją i resztą ulubionych krwiopijców z nowojorskiego Staten Island.

Co robimy w ukryciu” nie dostanie siódmego sezonu. Serial zakończony

Co robimy w ukryciu” przedstawia widzom codzienne życie kilku wampirów, które mieszkają pod jednym dachem od setek lat. W odcinkach znakomicie przyjętego piątego sezonu obserwowaliśmy kolejne rysy na relacji wampira Nandora i jego opiekuna GuillermoNadja, cierpiąca z powodu zbyt późno zdiagnozowanej klątwy, spróbowała połączyć się ze swoją rodziną – a przynajmniej jakąś rodziną – ze Starego Świata. Z kolei Colin wszedł na ścieżkę, którą kroczyło przed nim wiele wampirów energetycznych: zaczął ubiegać się o stanowisko polityczne. 

Choć piąty sezon doczekał się niemal wyłącznie najwyższych not od krytyków i cieszył się sporą uwagą widowni, stacja FX podjęła decyzję, by zakończyć serial wraz z następnym rozdziałem. Wieści o skreśleniu planów wobec „Co robimy w ukryciu” – wykraczających poza szykowany obecnie sezon szósty – pojawiły się na łamach magazynu Vulture, który uzyskał w tej sprawie oficjalny komentarz od przedstawicieli FX. Serwis potwierdził zarazem, że na planie ostatniego sezonu ekipa komediowego hitu znajdzie się już w styczniu przyszłego roku.

Co robimy w ukryciu sezon 7

W odcinkach piątego sezonu „Co robimy w ukryciu” wystąpili Harvey Guillén, Matt BerryKayvan NovakNatasia Demetriou Mark Proksch. W roli Przewodniczki ponownie zobaczyliśmy znaną z „The Last Man on Earthaktorkę Kristen Schaal. Jako producenci wykonawczy serią zajmują się Taika Waititi i Jemaine Clement, twórcy kultowego pełnometrażowego filmu z 2014 roku, który posłużył jako podstawa dla serialu. W realizacji odcinkowego remake'u biorą udział również Paul SimmsSam JohnsonGarrett Basch Eli Bush.

Ponieważ decyzji o zakończeniu serialu nie skomentowali jeszcze ani twórcy, ani członkowie obsady czy przedstawiciele stacji, nie wiemy, czy była ona zaskoczeniem dla członków produkcji, czy częścią oryginalnego zamysłu na liczbę sezonów serialu.

Źródło: Vulture / zdj. FX