Serial „Cyberpunk: Edgerunners” i inne animowane produkcje od Netfliksa. Podsumowanie Geeked Week

Trzeci dzień tegorocznego wydarzenia Geeked Week poświęcony był zapowiedzią najbliższych animowanych produkcji platformy Netflix. Oprócz pokazania światu pierwszego zdjęcia z animowanego serialu „Kong: Skull Island” oraz potwierdzenia kolejnego sezonu „Władców wszechświata” streamingowy gigant zapowiedział też kilka innych, równie ciekawych tytułów. Oto podsumowanie animowanych zapowiedzi z „Geeked Week”.

Serial „Smoczy Książę” powraca z czwartym sezonem. Bohaterowie z Xadii staną do walki o najwyższą stawkę! Platforma Netflix pokazała czołówkę otwierającą odcinki nowej serii. Debiutancki sezon serialu pojawił się w ofercie serwisu jeszcze we wrześniu 2018 roku i zebrał świetne opinie w serwisie. Na fali jego sukcesu już w lutym 2019 roku na ekrany trafiło dziewięć odcinków sezonu drugiego, a trzecia seria debiutowała w listopadzie tego samego roku. Za produkcję serialu „Smoczy Książę” odpowiada wytwórnia Wonderstorm. Jego twórcami są Aaron Ehasz (główny scenarzysta serialu „Avatar: Legenda Aanga”) i Justin Richmond (reżyser gry „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a”).

 

Entergalactic” to nowa animacji dla dorosłych od laureata nagrody Grammy, rapera i piosenkarza Kida Cudiego. Fabuła na podstawie oczekującego na premierę albumu pod tym samym tytułem  śledzi drogę młodego mężczyzny do odkrycia miłości. Premierę zapowiedziano na jesień tego roku. W obsadzie głosowej są: Timothée Chalamet, Ty Dolla $ign, Laura Harrier, Vanessa Hudgens, Christopher Abbott, 070 Shake, Jaden Smith, Keith David, Teyana Taylor, Arturo Castro i Macaulay Culkin.

Pierwszego zwiastuna doczekała się z kolei animacja „Farzar” zapowiadana jako zwariowana komedia science fiction, której bohaterem jest książę Fichael opuszczający ze swoją załogą opuszcza enklawę dla ludzi — przykryte kopułą miasto — aby walczyć z obcymi mającymi chrapkę na ludzkie mięso. Już na początku tej wyprawy Fichael odkrywa, że nic nie jest tym, czym się wydaje, i że najprawdopodobniej od dawna żyje w kłamstwie. Za serial odpowiadają Roger Black i Waco O’Guin twórcy „Brickleberry” i „Paradise PD”. 

Samolubny wojownik Renzo uwolnił planetę Farzar z rąk złego kosmity Bazaracka i założył ludzką osadę pod gigantyczną kopułą, a sam siebie mianował Carem. Lata później Farzar znowu musi zmierzyć się z atakiem złowrogich obcych, a do walki staje dobroduszny i mało rozgarnięty syn Renzo, książę Fichael, ze specjalną ekipą „S.R.A.K.A.” (Super Raźnym Kapitalnym Składem), złożoną z żołnierza zamienionego w cyborga (Scootie), niedopasowanych bliźniąt syjamskich (Val i Mal), stukniętego naukowca (Barry Barris), wysoce nieporadnego mutanta (Billy) oraz małego psotnego kosmity, tzw. chaosotwora (Zobo).

Netflix pokazał także pierwsze zdjęcia z serialu „Wyjątek” podejmującego tematykę kolonizacji odległej planety przez ludzkość. Twórcami produkcji są Hirotaka Adachi (scenariusz) i Yuzo Sato (reżyseria). W odległej przyszłości zmuszona do opuszczenia Ziemi ludzkość wyrusza do innej galaktyki. Na jedną z obcych planet zostaje wysłany statek kosmiczny w celu przeprowadzenia terraformacji. Podczas odtwarzania jednego z członków załogi przy użyciu biologicznej drukarki 3D następuje krytyczny błąd. Wówczas załoga musi stawić czoła serii nieprzewidzianych zdarzeń.

ECT_EP02_S02_C005-min.jpg

ECT_EP02_S01_C008-min.jpg

ECT_EP01_S16_C001_T2-min.jpg

ECT_EP01_S09_C005-min.jpg

ECT_EP01_S03_C002-min.jpg

Plakatu doczekał się natomiast serial anime „Moonrise” od powieściopisarza i scenarzysty Toua Ubukaty, reżysera Masashiego Koizuki oraz WIT STUDIO. Fabuła osadzona w futurystycznym świecie, w którym ludzie zamieszkują Ziemię i Księżyc, opowiada o młodym mężczyźnie z Ziemi, który zaciąga się do armii walczącej z rebeliantami na Księżycu i odkrywa, że jego najlepszy przyjaciel stał się jego wrogiem.

EN_Moonrise_Teaser_Verical-min.jpg

Zaprezentowano też bohaterów dwuczęściowego sequela „Seven Deadly Sins” na podstawie spin-offu mangi Nakaby Suzukiego. Film „The Seven Deadly Sins: Grudge of Edinburgh” opowiada o losach syna Meliodasa, Tristana, który próbuje uwolnić i ujarzmić moc odziedziczoną po rodzicach. Premierę zaplanowano na grudzień tego roku. Doczekaliśmy się też pierwszych zdjęć z „Uncle From Another World”, czyli adaptacji anime popularnej mangi autorstwa Hotondo Shindeiru o tym samym tytule. Jest to opowieść o wujku młodego mężczyzny, który budzi się z 17-letniej śpiączki z magicznymi mocami oraz nowo odkrytą pasją do gier komputerowych.

EN_SDS-GOE_Characters_RGB_Horizontal_PRE-min.jpg

Otrzymaliśmy też pierwszy wgląd w serial „Cyberpunk: Edgerunners” rozgrywający się w świecie znanym z popularnej gry wideo.

Serial anime złoży się z 10 odcinków i opowie o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości omamionym technologią i modyfikowaniem ciała. Żeby przeżyć, postanawia zaryzykować wszystko i zostać jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami. Premierę serialu „Cyberpunk: Edgerunners” zaplanowano na wrzesień 2022 roku.

Reżyserem serialu będzie Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare), któremu asystować będzie w roli drugiego reżysera Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Promare) oraz pełniący funkcję dyrektora kreatywnego Hiromi Wakabayashi (Kill la Kill). Postaci do serialu zaprojektują Yoh Yoshinari (Little Witch Academia, BNA: Brand New Animal) oraz Yuto Kaneko (Little Witch Academia). Scenariuszem zajmą się Yoshiki Usa (SSSS.GRIDMAN, Promare) oraz Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare), a muzykę stworzy Akira Yamaoka (Silent Hill).

e1jbnrf9-min.jpg

Platforma Netflix zapowiedziała na koniec, że animowany serial „Korporacja Konspiracja” tworzony przez Shion Takeuchi powróci z drugim sezonem. Pokazano nawet scenę otwierająca nową serię.

zdj. Netflix