Serial „For All Mankind” dostanie 5. sezon! Będzie też spin-off o radzieckim programie kosmicznym

Mamy dobre wiadomości dla wszystkich fanów alternatywnej historii eksploracji kosmosu opowiadanej przez Apple TV+ w serialu „For All Mankind”. Produkcja została przedłużona na piąty sezon, ale to nie wszystko. Dodatkowo zamówiono też realizację spin-offu zagłębiającego się w historię radzieckiego programu kosmicznego.

Będzie piąty sezon „For All Mankind”. Zapowiedziano też spin-off o radzieckim programie kosmicznym

Czwarty sezon serialu science fiction „For All Mankind” tworzony przez platformę streamingową Apple TV+ zakończył się w styczniu tego roku, ale wiemy już, że nie będzie to jego ostateczny finał. Zapowiedziano właśnie realizację piątej serii, a do tego ogłoszono plany na rozwinięcie tego świata o oficjalny spin-off, który skoncentruje się na opowiedzeniu historii radzieckiego programu kosmicznego.

Za stworzenie nowego serialu zatytułowanego „Star City” odpowiadać będą autorzy „For All Mankind”, czyli Ronald D. Moore, Matt Wolpert i Ben Nedivi. Akcja serialu będzie rozgrywała się w tej samej alternatywnej wersji historii, co główna seria. Dzięki „Star City” zapuścimy się za żelazną kurtynę, aby poznać życie radzieckich kosmonautów, inżynierów i oficerów wywiadu zaangażowanych w ich tworzenie sowieckiego programu kosmicznego, który zaowocował wielkim sukcesem w postaci wysłania pierwszego mężczyzny i pierwszej kobiety na Księżyc. Serial ma ujawnić ambicje, wyzwania i wkład radzieckich naukowców w kosmiczne podróże ludzkości.

Sprawdź też: Za nami najlepszy odcinek „Szoguna”. Jak Mariko dopełniła plan Toranagi?

for all mankind nowy sezon

Wolpert i Nedivi wyrazili ekscytację możliwością stworzenia nowego serialu w tym uniwersum, przekazując w swoim oświadczeniu: „Nasza fascynacja sowieckim programem kosmicznym rosła z każdym sezonem For All Mankind. Im więcej dowiadywaliśmy się o tym tajemniczym miejscu w lasach pod Moskwą, w którym pracowali i mieszkali radzieccy kosmonauci i inżynierowie, tym bardziej chcieliśmy opowiedzieć historię osadzoną po drugiej stronie wyścigu kosmicznego”.

Zamówienie piątego sezonu serialu „For All Mankind” oraz zapowiedź spin-offu „Star City” to kolejny dowód na to, że dotychczasowe serie cieszą się dużą popularnością wśród widzów serwisu Apple TV+.

źródło: variety.com / zdj. Apple TV+