Kiedy premiera nowego serialu ze świata „Gry o Tron”? Uzbrójcie się w cierpliwość

Choć serwis streamingowy Max (a wcześniej HBO Max) od zapowiedziało rozbudowanie świata „Gry o Tron” o następne spin-offy, na projekty pokroju „Rodu smoka” trzeba będzie poczekać. W nowej rozmowie z Davidem Zaslavem na temat serii adaptującej przygody Dunka i Jaja szef Warnera potwierdził odległy termin premiery

Nowy serial ze świata „Gry o Tron” – premiera dopiero na koniec 2025 roku 

Spin-off „Gry o Tron”, zatytułowany obecnie „Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight” (wcześniej: „Opowieści z Siedmiu Królestw”), wciąż znajduje się na etapie pre-produkcji – potwierdził właśnie David Zaslav. Podczas ostatniego spotkania z inwestorami szef Warner Bros. Discovery zasygnalizował, że choć serwis streamingowy Max wiąże wiele planów z uniwersum adaptującym prace George'a R. R. Martina realizacja najbliższego spośród nowych projektów zajmie jeszcze sporo czasu.

Sprawdź też: O chłopcu, który zabił świat. Bill Skarsgård gwiazdą obłędnego hiperakcyjniaka [ZWIASTUN] 

A Knight of the Seven Kingdoms The Hedge Knight.JPG

Zaslav potwierdził, że „The Hedge Knight” trafi do widzów dopiero pod koniec przyszłego roku. Na produkcję ma zarazem złożyć się tylko sześć odcinków, których przygotowania nadzoruje sam amerykański pisarz. Martin odpowiada też za część scenariuszy – po raz ostatni, w tym charakterze, autor literackich pierwowzorów sagi udzielał się przy adaptacjach w ramach czwartego sezonu „Gry o Tron”. Pisarz przygotował wówczas tekst do odcinka „Lew i Róża”, w którym doszło do śmierci Joffreya.

O czym opowie „Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight” ?

Nowy serial będzie bazował na wspomnianej serii opowiadań, które rozgrywają się na około 90 lat przed wydarzeniami z sagi „Pieśń Lodu i Ognia. Poznajemy w nich przygody rycerza o imieniu Dunk, zwanego też Ser Duncanem Wysokim oraz jego giermka o pseudonimie Jajo. Pierwszy z nich w powieściach Martina wspominany jest później jako legendarny dowódca Gwardii Królewskiej. Drugi to późniejszy król Aegon Piąty.  

Showrunnerem nowego spin-offu jest Ira Parker, który jako współproducent wykonawczy nadzorował przygotowania „Rodu smoka” oraz takich serii jak „Nierealne”, „Lepsze życie” i „Ostatni okręt”.

Przypomnijmy, że w międzyczasie HBO opracowuje inny odcinkowiec, którego akcja poprzedzi wydarzenia „Gry o Tron”. Mowa o produkcji skupiającej się na losach Aegona I Targaryena. Więcej przeczytacie o niej w tym miejscu.

Źródło: IGN / zdj. Warner Bros. / HBO Max