Serial o Obcym spodobał się włodarzom Disneya. Już chcą drugiego sezonu

Jest spora szansa, że bycie fanem Obcego będzie w najbliższym czasie całkiem ekscytujące. W ciągu najbliższych miesięcy i lat będą trafiały do nas całkiem nowe filmy i seriale osadzone w uniwersum stworzonym przez Ridleya Scotta. Wygląda bowiem na to, że pierwszy serial ma spore szanse na przynajmniej dwa sezony.

Serial o Obcym spodobał się Disneyowi. Chcą drugiego sezonu

Tego lata w kinach pojawi się pierwszy film w świecie Obcego, w którym główną rolę zagrała Cailee Spaeny. Będzie to pierwsza produkcja stworzona w ramach kosmicznego uniwersum pod szyldem Disneya, która ma zapoczątkować serię kolejnych projektów, w tym przede wszystkim seriali. Już od czterech lat swój projekt dla stacji FX przygotowuje Noah Hawley, twórca serialowego „Fargo”.

Projekt najpierw spotkał się z opóźnieniami ze względu na pandemię, następnie przechodził twórcze zmiany, a w zeszłym roku na jego realizację wpłynęły strajki w Hollywood. W końcu jednak udało się wejść na plan i nakręcić sporą część materiału w Tajlandii. Aktualnie Hawley zakończył główny okres zdjęciowy, ale produkcja ma zostać wznowiona w lipcu w celu dokonania poprawy wizualnych aspektów. Podobnie jak najnowszy film, serial będzie nawiązywał wizualnie i stylistycznie do pierwszych produkcji kinowych o Obcym i nie zobaczymy w nim odniesień do prequelowych filmów Ridleya Scotta, czyli „Prometeusza” i „Obcego: Przymierza”

Sprawdź też: Polski thriller kryminalny wielkim hitem Netfliksa. Oglądają go na całym świecie.

obsy nowy serial

Produkcja zapowiadana jest jako opowieść o ludzkości uwikłanej w konflikt między pierwotną, pasożytniczą przeszłością, a przyszłością opartą na sztucznej inteligencji. Jedna i druga istota próbuje nas zabić. Nie ma gdzie uciec. To historia o tym, co człowiek będzie musiał zrobić, by przetrwać – tak o projekcie mówił jego showrunner.

W nowym wywiadzie Hawley zdradził, że włodarzom stacji FX bardzo spodobało się to, co zobaczyli już na podstawie nakręconego i zmontowanego materiału i twierdzi, że przedstawiciele Disneya mają nadzieję na szybkie kontynuowanie opowieści w ramach drugiego sezonu.

W rolach głównych występują: Timothy Olyphant („Justified: Bez przebaczenia”), Sydney Chandler („Don't Worry Darling”), Alex Lawther („The End of the F*cking World”), Samuel Blenkin („Czarne lustro”), Adarsh ​​Gourav („Biały Tygrys”), Elana James („Uproar”), David Rysdahl („Fargo”), Moe Bar-El („Tehran”) oraz Lily Newmarket („Sex Education”).

zdj. Disney