Serial o Zielonych Latarniach od HBO Max cały czas w planach. Co z „Black Canary”?

W obliczu zawirowań w Warner Bros. Discovery, w mediach dominują ostatnio wpisy o dwojakim charakterze: pierwsze wymieniają produkcje wytwórni, które nie trafią do dalszej realizacji, drugie zapewniają, które z ujawnionych projektów doczekają się dalszego biegu. Tym razem padło na serialowe „Green Lantern” i widowisko o przygodach Black Canary, czyli spin-off „Ptaków Nocy”.

O postanowieniach w sprawie telewizyjnej interpretacji przygód Zielonej Latarni z komiksów wydawnictwa DC wspomniał w nowym raporcie serwis The Hollywood Reporter. Choć inny projekt współpracującego z WB studia Berlanti Productions został ostatnio anulowany (mowa o zapowiadanej od lat animacji „Strange Adventures” – szczegóły w tym miejscu), główna produkcja szykowana z myślą o HBO Max pozostaje w aktywnym w rozwoju. „Green Lantern jest dalej w planach” – wspominają źródła portalu – „w głównych rolach pojawią się Finn Wittrock i Jeremy Irvine. Za kamerą dwóch pierwszych odcinków stanął Lee Toland Krieger (Superman i Lois, Ty)”. Serial ma być przy tym najbardziej kosztownym przedsięwzięciem Berlanti Productions.

Showrunnerem „Green Lantern” jest Seth Grahame-Smith („TO”, „LEGO Batman: Film”). Finn Wittrock, aktor znany widzom American Horror Story”, wcieli się w Guya Gardnera, jednego z najpopularniejszych członków Korpusu Zielonych Latarni. Z kolei Jeremy Irvine znany z serialu „Treadstone” zagra Alana Scotta, pierwszego z komiksowych Zielonych Latarni, który debiutował jeszcze w 1940 roku na łamach „All-American Comics”. Na pierwszy sezon ma złożyć się dziesięć odcinków.

Sprawdź też: Zawirowania w HBO Max nie zagrażają serialowi „Constantine”. Produkcja J.J. Abramsa nadal w planach

Druga dobra wiadomość z Warnera wiążę się z filmem „Black Canary”. Jak informuje serwis TV Line, widowisko z główną rolą Jurnee Smollett („Ptaki Nocy”, „Kraina Lovecrafta”) nie podzieli losu skreślonego niedawno „Batgirl”. W raporcie, w którym powołano się na słowa oficjalnego przedstawiciela Warner Bros. Pictures czytamy, że prace nad filmem trwają bez żadnych przeszkód. Scenariusz do „Black Canary” przygotowuje Misha Green („Kraina Lovecrafta”). Za wyprodukowanie widowiska odpowiada z kolei Sue Kroll, która w tym samym charakterze współpracowała również z twórcami „Ptaków Nocy”. Żadne dodatkowe informacje o filmie, w tym przybliżony termin premiery, nie zostały jeszcze ujawnione

Sprawdź też: Alicia Vikander nie powróci jako Lara Croft. MGM utraciło prawa do ekranizacji

Źrodło: TVLine / The Hollywood Reporter / zdj. Warner Bros.