Serial „Star Trek: Discovery” odnowiony na czwarty sezon. Kiedy ruszą prace?

Na chwilę po premierze trzeciego sezonu serialu „Star Trek: Discovery” platforma CBS All Access oficjalnie potwierdziła, kiedy rozpoczną się prace na planie czwartej serii.

W marcu platforma CBS All Access ogłosiła, że serial został przedłużony na czwarty i piąty sezon, a dzisiaj dowiedzieliśmy się, że prace na planie czwartej serii wystartują już 2 listopada. Premiery kolejnej serii możemy więc oczekiwać w drugiej połowie przyszłego roku. Prace na planie mają odbywać się w Pinewood Studios w kanadyjskim Toronto.

Widzowie aktualnie oczekują na premierę drugiego odcinka trzeciego sezonu pod tytułem „Far From Home”, który zadebiutuje w czwartek, 22 października. Polska widownia będzie mogła zobaczyć go dzień później na platformie Netflix.

W trzecim sezonie statek z głównymi bohaterami przenosi się o 930 lat w przyszłość, do czasu, który nie był jeszcze eksplorowany w uniwersum „Star Treka”. W nowych odcinkach mamy zobaczyć więc zupełnie nowe postacie, ale twórcy zapewniają, że nie zabraknie też znajomych twarzy.

W stałej obsadzie powracają Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Wilson Cruz. Do obsady dołączył między innymi David Ayala mający wcielić się w Clevelanda Bookera.

zdj. CBS All Access