Serial „Władcy Pierścieni” pokaże kolejne postacie pominięte w filmach. Tak wyglądają Upiory Kurhanów!

Drugi sezon serialu „Pierścienie Władzy” chce najwyraźniej przyciągnąć do siebie miłośników książkowego pierwowzoru Tolkiena, stawiając na postacie pominięte w filmowej trylogii realizowanej przez Petera Jacksona. Do ujawnionego wcześniej Toma Bombadila dołączyły właśnie Upiory Kurhanów.

W drugim sezonie „Pierścieni Władzy” zobaczymy Upiory Kurhanów

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Tom Bombadil (Rory Kinnear) pojawi się w drugim sezonie „Pierścieni Władzy”, a teraz potwierdzono, że nie będzie on wcale jedyną nową postacią, która pojawi się w serii Amazona. Twórcy postanowili pokazać na ekranie także kilka bardziej nikczemnych i przerażających stworzeń, których podobnie jak Bombadil, nie było nam dane zobaczyć w filmowej adaptacji przygotowanej przez Petera Jacksona.

Magazyn Empire udostępnił właśnie okładki promujące drugi sezon „Pierścieni Władzy” i na jednej z nich pojawili się Morfydd Clark wracająca w roli Galadrieli oraz Charlie Vickers grający ponownie Saurona. Inna okładka ujawnia natomiast pierwsze spojrzenie na Upiory Kurhanów.

Sprawdź też: Będziemy oglądać Netfliksa za darmo? Platforma chce wprowadzić nowe rozwiązanie.

pierscienie wladzy upiory kurhanów

W książce Tolkiena są to demony zamieszkujące Kurhany z polecenia Czarnoksiężnika z Angmaru. Jeden z nich zaatakował Frodo Bagginsa podczas początkowego etapu jego podróży, ale z opresji Hobbitów uratował wspomniany wcześniej Tom Bombadil. Ze słów Bombadila wynika, że Upiory Kurhanów to starożytni królowie pobliskich terenów, działający w imię zła wbrew swojej woli.

W drugim sezonie Sauron powrócił. Wypędzony przez Galadriel, bez armii czy sojusznika, powracający Mroczny Władca musi teraz polegać na własnej przebiegłości, by odbudować swoją siłę i nadzorować tworzenie Pierścieni Mocy, które pozwolą mu związać wszystkie ludy Śródziemia ze swą złowrogą wolą. Nowe odcinki serialu „Pierścienie Władzy” pojawią się na platformie Prime Video już 29 sierpnia tego roku.

pierscienie wladzy upiory

zdj. Amazon Prime Video