Kontrowersyjna scena z „Flasha” trafiła już do sieci. Wygląda jeszcze gorzej niż w kinie?

Najnowsze superbohaterskie widowisko Warnera zadebiutowało dzisiaj w cyfrowej dystrybucji na amerykański rynku, a to zaowocowało tym, że w sieci możemy już zobaczyć w jakości Full HD jedną z najbardziej kontrowersyjnych scen z pierwszego solowego filmu o Flashu. Czy wygląda jeszcze gorzej niż w kinie?

Alternatywne wersje bohaterów DC Comics w scenie z „Flasha”

Premiera „Flasha” dołożyła od siebie solidną cegiełkę do dyskusji na temat kryzysu efektów specjalnych w kinie superbohaterskim. Przyczyniła się do tego przede wszystkim jedna scena, w której zaprezentowano alternatywne wersje najpopularniejszych bohaterów DC Comics. Widzowie, którzy mieli okazję obejrzeć film na dużym ekranie, wyjątkowo głośno narzekali na okropne CGI, a reżyser uparcie próbował bronić efektu końcowego, twierdząc, że był to celowy zabieg. Teraz gdy, film zadebiutował w serwisach VOD na amerykańskim rynku scena pokazująca wygenerowane komputerowo twarze alternatywnych wersji Supermana, Supergirl i innych postaci ponownie stała się przedmiotem dyskusji, ale już nie tylko w kontekście samej jakości efektów, ale też tego, jak studio jest w stanie wykorzystywać wizerunki aktorów do tworzenia cyfrowych modeli postaci.

Sprawdź też: Jak podoba Wam się nowy Superman? Ten Fan-Art rozbudza wyobraźnie fanów

Używanie wizerunku aktorów na ekranie bez ich fizycznego udziału w pracach na planie jest ostatnio przedmiotem sporu pomiędzy przedstawicielami wytwórni i środowiskiem samych aktorów. Wytwórnie próbowały zagwarantować sobie niezbywalne prawo wykorzystywania twarzy aktorów i przenoszenia jej za pomocą sztucznej inteligencji na tańszych dublerów. Patrząc na to, jak z tym zadaniem poradzili sobie specjaliści Warnera, wydaje się, że przynajmniej jeszcze przez jakiś czas wysyp cyfrowych zamienników aktorów nam nie grozi. Zresztą, oceńcie sami.

W scenie za pomocą CGI wygenerowano następujących aktorów:

  • George Reeves (CGI) jako Superman
  • Christopher Reeve (CGI) jako Superman
  • Teddy Sears (CGI) jako Flash
  • Helen Slater (CGI) jako Supergirl
  • Adam West (CGI) jako Batman
  • Nicholas Cage jako Superman (aktor pojawił się na planie)

zdj. Warner Bros.