Serialowa adaptacja „Paper Girls” znalazła showrunnera

Zapowiedziana w ubiegłym roku serialowa adaptacja komiksów „Paper Girls” od Amazon Prime znalazła nowego showrunnera. Został nim Christopher Cantwell, jeden ze scenarzystów nowych komiksów o Iron Manie.

Wielokrotnie nagradzany tytuł autorstwa scenarzysty Briana K. Vaughana („Zagubieni”) i rysownika Cliffa Chianga („Wonder Woman”), który łącznie składa się z 6 tomów, otrzymał zielone światło w lipcu 2019 roku. Za jego stworzenie odpowiadają studia Legendary Television („Zagubieni w kosmosie”) oraz Plan B („Moonlight”). Scenariusz do telewizyjnej wersji stworzyła Stephany Folsom, autorka historii do animacji „Toy Story 4”.

Oficjalnym ogłoszeniem o zaangażowaniu w produkcję zajął się sam Cantwell. Na Twitterze artysta podzielił się zdjęciem dokumentów związanych z realizacją „Paper Girls”.

Komiks „Paper Girls”, którego ostatni tom w Polsce ukazał się 23 października ubiegłego roku, to wciągająca, pełna nostalgii opowieść o dorastaniu, odnosząca się do popkultury lat 80. i czerpiąca z takich klasyków kina młodzieżowego, jak „Stań przy mnie”, a także z „Wojny światów” autorstwa H.G. Wellsa. Na rodzimym rynku, komiks pojawił się dzięki wydawnictwu Non Stop Comics

źródło: CBR.com/ zdj. Image Comics