Serialowa wersja „The Last of Us” rozbuduje historię z oryginału

W nowym wywiadzie dla radia BBC twórca „Czarnobyla”, Craig Mazin wypowiedział się na temat swojego kolejnego projektu, adaptacji gry „The Last of Us”, którą przygotowuje dla HBO. Czego fani kultowej produkcji od Naughty Dog mogą spodziewać się po serialowej wersji?

Mazin odpowiadający za scenariusz do oraz pełniący funkcję jednego z producentów, ujawnił, że serial HBO wprowadzi pewne zmiany względem oryginalnej historii, aby lepiej przystosować przedstawioną w grze historię do nowej formy, jaką jest telewizyjna produkcja. Twórca zapewnił jednak fanów pierwowzoru, że nie powinni się martwić, ponieważ wszelkie zmiany będą wprowadzane pod czujnym okiem twórcy oryginału, Neila Druckmanna. Scenarzysta dodał także, że zmiany mają na celu przede wszystkim rozszerzenie świata i ulepszenie historii, a nie jej spłycenie.

Myślę, że fani mają prawo martwić się, kiedy ich ulubiona produkcja zostanie przekazana komuś innemu i nowi twórcy, do których trafia, tak naprawdę nie rozumieją jej sedna lub zamierzają wprowadzać zmiany. W tym przypadku robię to z facetem, który jest twórcą oryginału, więc zmiany, które wprowadzamy, mają na celu wypełnienie, rozszerzenie i polepszenie historii, a nie jej uwstecznienie.

Craig Mazin odniósł się także, do kultu, jakim otoczona jest pierwsza część gry „The Last of Us” i przyznał, że ma świadomość, jak trudno dogodzić jest fanom produkcji.

Tworzymy to na nowo, aby przystosować historię do innego formatu przekazu. Praca przy tym jest dla mnie spełnieniem marzeń. Trochę się boję, bo gra wzbudza w wiele skrajnych emocji. Myślę, że prawdopodobnie będę musiał ukryć się w bunkrze, bo nigdy nie jesteś w stanie uszczęśliwić wszystkich!

Reżyserem pilotażowego odcinka serialu ma być Johan Renck, pracujący ostatnio nad serialem „Czarnobyl” – wyreżyserował wszystkie pięć odcinków. W swoim dorobku reżyser ma także produkcje takie jak: „Wikingowie”, „Breaking Bad” i „The Walking Dead”.

Renck nie będzie jedynym twórcą pracującym przy serialowej wersji „The Last of Us”, który miał swój udział przy tworzeniu „Czarnobyla”. Główną pieczę nad adaptacją gry od studia Naughty Dog będzie sprawował Craig Mazin, scenarzysta i producent odnoszącego w zeszłym roku sukcesy „Czarnobyla”. Pracą przy scenariuszu serialowego „The Last of Us” zajmie się także Neil Druckmann, dyrektor kreatywny gry. Craig Mazin i Neil Druckmann zajmą się przeniesieniem historii z pierwszej części gry na scenariusz serialu oraz będą także producentami wykonawczymi. Jako producenci nad serialem będą pracowali również: Carolyn Strauss i Evan Wells, prezes studia Naughty Dog, które stworzyło „The Last of Us”.

źródło: comingsoon.net / zdj. Naught Dog