Serialowy „Łowca Androidów” znalazł reżysera. Jeremy Podeswa na pokładzie „Blade Runnera 2099”

Prace nad serialową kontynuacją filmów osadzonych w świecie kultowego „Łowcy Androidów” nabierają rozpędu. Do pracy przy produkcji bazującej na powieści Philipa K. Dicka zatrudniony został Jeremy Podeswa.

Amazon zabiera się na poważnie za realizowanie serialu „Blade Runner 2099”, który będzie osadzony w tym samym świecie, w którym rozgrywały się wydarzenia z dwóch poprzednich filmów. Jak wskazuje tytuł, akcja serialu  będzie osadzona równo 50 lat po wydarzeniach, które na ekranie przedstawił film Denisa Villeneuve'a. Do wyreżyserowania pilotażowego odcinka wynajęto właśnie Jeremy'ego Podeswę, telewizyjnego weterana, który ma na swoim koncie prace przy takich produkcjach jak: „Gra o tron”, „Pacyfik”, „Na cały głos”, „Zakazane imperium”, „Detektyw”. Ostatnio Podeswa pracował z kole przy serialu „Stacja Jedenasta” od platformy HBO Max.

Sprawdź też: Od wręczenia Oscarów do filmowego Love Story. Florence Pugh i Andrew Garfield wystąpią razem na dużym ekranie.

Opracowaniem serialu zajmuje się Silka Luisa pracująca niedawno dla platformy Apple TV+ przy serialu „Shining Girls z Elisabeth Moss w roli głównej. Luisa odpowiada za opracowanie scenariusza oraz objęła stanowisko showrunnerki i producentki wykonawczej. Wyprodukowaniem serialu zajmie się firma Scott Free Productions we współpracy z Alcon Entertainment i Amazon Studios. Sam Ridley Scott będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.