Serialowy spin-off „Diuny” traci showrunnerkę chwilę po rozpoczęciu prac na planie

Chwilę po rozpoczęciu prac na planie serialu „Dune: The Sisterhood” przygotowywanego z myślą o platformie HBO Max z rolą showrunnerki spin-offu „Diuny” pożegnała się Diane Ademu-John.

22 listopada w Budapeszcie rozpoczęto zdjęcia do serialu „Dune: The Sisterhood”, którego zadaniem jest rozbudowanie ekranowego świata tworzonego na podstawie twórczości Franka Herberta. Chwilę po tym, jak ekipa zdjęciowa i obsada zameldowali się na planie, ujawniono, że ze stanowiskiem showrunnerki pożegnała się Diane Ademu-John. Aktualnie mówi się, że autorka zrezygnowała z kontrolowania projektu ze względu na swoje inne zobowiązania. Diane Ademu-John pracowała nad projektem jako scenarzystka, producentka wykonawcza i showrunnerka.

Sprawdź też: Ruszyły zdjęcia do serialowego spin-offu „Diuny”. Mark Strong w obsadzie „Dune: The Sisterhood”.

Jej angaż ogłoszono w lipcu zeszłego roku. Teraz będzie pełniła jedynie rolę producentki wykonawczej. Jako showrunnerka nad projektem będzie czuwała z kolei Alison Schapker mająca w swoim dorobku takie produkcje jak „Westworld”, „Altered Carbon”, „Skandal” czy „Lost: Zagubieni”. Producentami wykonawczymi oprócz Schapker i Ademu-John są też reżyser pierwszych odcinków Johan Renck oraz Denis Villeneuve, czyli twórca filmowej „Diuny”. Serial powstaje dla platformy HBO Max. Premiery możemy spodziewać się najwcześniej na przełomie 2023 i 2024 roku.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.