Serialowy trójkąt miłosny wrócił na Prime Video. Czy będzie 3. sezon „Tego lata stałam się piękna”?

Tegoroczne lato również będziemy mogli spędzić z głównymi bohaterami serialu „Tego lata stałam się piękna”. Produkcja emitowana przez platformę Prime Video wróciła właśnie z nowymi odcinkami, ale czy będzie to finałowa seria? Czy może losy miłosnego trójkąta zostaną rozciągnięta także na trzeci sezon?

Serial „Tego lata stałam się piękna” wrócił z drugim sezonem. Kiedy nowe odcinki?

Po nieco rocznej przerwie serial „Tego lata stałam się piękna” wrócił na platformę Prime Video z nowymi odcinkami. Drugi sezon zadebiutował w serwisie zgodnie z planem 14 lipca, ale do oferty trafiły w dniu premiery tylko trzy pierwsze odcinki nowej serii. Kolejne będą emitowane z tygodniowym odstępem w każdy piątek. Na drugi sezon złoży się osiem odcinków, czyli o jeden więcej niż na debiutancką serię. Finałowy rozdział zostanie wyemitowany 18 sierpnia.

Telewizyjna ekranizacja pierwszego tomu z cyklu zatytułowanego „Lato” opowiadała o miłosnych perypetiach nastoletniej Belly i jej skomplikowanej relacji z dwoma młodymi mężczyznami, Conradem i Jeremiah. W jednym z nich bohaterka się podkochuje, a drugi jest jej najlepszym przyjacielem. Nowy sezon czerpie z drugiego tomu, noszącego tytuł „Bez ciebie nie ma lata”. Oto opis kontynuacji:

Belly odliczała dni do powrotu do Cousins Beach. Gdy jednak Conrad i Jeremiah walczą o jej względy, a Susannah zmaga się z nowotworem, dziewczyna nie jest pewna, czy lato kiedykolwiek będzie takie samo, jak wcześniej. W nowych odcinkach Belly będzie musiała raz na zawsze zdecydować, dla kogo jest więcej miejsca w jej sercu.

Sprawdź też: Przygotujcie się na MNIEJ seriali Marvela. Bob Iger wie, dlaczego znudziło nam się MCU.

W rolach głównych wrócili oczywiście: Lola Tung jako Belly, Gavin Casalegno jako Jeremiah oraz Christopher Briney jako Conrad. W pozostałych rolach występują: Rachel Blanchard, Jackie ChungSean KaufmanElsie Fisher oraz Alfredo Narciso. Serial stworzyła Gabrielle Stanton („Chirurdzy”, „Flash”), którą w nowej serii na stanowisku showrunnerki zastąpiła Sarah Kucserka („Brzydula Betty”). 

Czy będzie trzeci sezon serialu Tego lata stałam się piękna” od Prime Video?

tego lata stalam sie piekna sezon 2 zdjecie z serialu prime video-min.jpg

Wszystko wskazuje na to, że wraz z końcem drugiego sezonu NIE pożegnamy się na stałe z bohaterami serialu „Tego lata stałam się piękna”. Co prawda Amazon nie ogłosił jeszcze oficjalnie, że zamówił już realizację trzeciego sezonu serialu, ale zakulisowe źródła donoszą, że Prime Video aktywnie przygotowuje się już do zrealizowania kolejnych odcinków.

Amazon od początku miał sporą wiarę w adaptację powieści autorstwa Jenny Han i jeszcze przed premierą pierwszego sezonu oficjalnie dał zielone światło na realizację drugiej serii, która właśnie jest emitowana. W przypadku trzeciego sezonu sytuację komplikuje nieco trwający strajk scenarzystów oraz aktorów, ale dotychczasowe doniesienia zza kulis zapewniały, że serial przygotowuje się do wznowienia produkcji i stworzenia trzeciego sezonu.

Jest to tym bardziej prawdopodobne, że serial bazuje na literackiej trylogii Jenny Han, a do tej pory pierwsze dwa sezony przedstawiały wydarzenia z pojedynczych tomów. Pierwszy bazował na debiutanckiej części pod tytułem „Tego lata stałam się piękna”, drugi adaptuje wydarzenia z powieści „Bez ciebie nie ma lata”, a trzeci idąc tym tropem, skupi się na ostatnim rozdziale z historii bohaterów, które autorka zamieściła w tomie „Dla nas zawsze będzie lato”.

Sprawdź też: TE HITY będziemy oglądać na Prime Video. Zobaczcie nowości na drugą połowę roku.

To, że twórcy chcą zrealizować trzeci sezon, potwierdziła niedawno sama autorka literackiego pierwowzoru. Goszcząc w programie CBS Mornings została zapytana, czy serial dostanie zielone światło na kolejny sezon, na co odpowiedziała: „Mam nadzieję, że tak”. Pisarka podkreśliła jednak, że może dojść do pewnych opóźnień właśnie ze względu na wspomniany strajk scenarzystów: „Nie możemy [rozpocząć prac], dopóki strajk scenarzystów się nie skończy” – stwierdziła. „Mam jednak nadzieję, że studia wrócą do rozmów i dojdą do porozumienia, a my będziemy mogli wrócić do pracy”. „Myślę, że wszyscy chcą wrócić do pracy, łącznie ze mną” – dodała Han.

O to, że trzeci sezon serialu „Tego lata stałam się piękna” powstanie martwić się nie powinniśmy, ale może się okazać, że na jego premierę poczekamy dłużej niż rok.

zdj. Prime Video