„Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” najlepiej zarabiającym filmem pandemii w USA

Po trzech tygodniach obecności na dużym ekranie film „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” stanie się najlepiej zarabiającą produkcją pandemii na amerykańskim rynku. Nowe widowisko Marvela wyprzedzi tym samym poprzednią produkcję studia opowiadającą o Czarnej Wdowie.

Przed piątkiem film „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” miał na swoim koncie 183,2 mln dolarów, czyli zaledwie 200 tys. mniej niż przez cały pobyt w kinach zebrała „Czarna Wdowa” (183,4 mln). Od dzisiaj produkcja może więc szczycić się już najlepszym wynikiem pandemii.

Oczekuje się, że w ten weekend film ponownie będzie najchętniej wybieraną przez widzów pozycją i na koniec niedzieli dorzuci do swojego konta około 11 mln dolarów. W rankingu filmowych produkcji Marvela film „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” zajmuje aktualnie 20 lokatę.

Oprócz „Czarnej Wdowy” produkcja wyprzedziła też: „The Incredible Hulk” (134 mln), „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” (176 mln), „Ant-Man” (180 mln) i „Thor” (181 mln). Ostatecznie film powinien walczyć o 18 miejsce w rankingu z produkcją „Ant-Man i Osa” (216 mln).

Dobre wyniki filmu „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” sprawiły, że Disney ponownie uwierzył w moc kin i ogłosił, że wszystkie z jego premier, które zostały zaplanowane na ostatnie miesiące 2021 roku, otrzymają ekskluzywne okno kinowe, czyli nie będą debiutowały w dniu premiery na platformie Disney+.

zdj. Marvel