Sherlock nie żyje. Czas na serialowe przygody doktora Watsona!

Szykuje się kolejny serialowy projekt bazujący na postaciach Sherlocka Holmesa i jego wiernego kompana, doktora Johna Watsona. Tym razem to ten drugi z bohaterów powieści Artura Conana Doyle'a zostanie wysunięty na pierwszy plan w nowej produkcji od stacji CBS.

Doktor Watson dostanie swój własny serial. Zagra go Morris Chestnut

Amerykańska stacja telewizyjna CBS zamówiła realizację serialu zatytułowanego „Watson”. Produkcja, której gwiazdorem będzie Morris Chestnut skupi się na solowych przygodach dr. Johna Watsona, wiernego towarzysza słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. Na wzór ostatniej serialowej produkcji od stacji BBC akcja serialu zostanie przeniesiona do współczesności i osadzona na rok po tragicznej śmierci Holmesa z rąk jego arcywroga Moriarty’ego. Oficjalny opis tak zapowiada serialową produkcję: „Dr John Watson (Chestnut) wraca do swojego zawodu i zostaje ordynatorem kliniki specjalizującej się w leczeniu rzadkich chorób. Jednak przeszłość Watsona związana przez lata z Sherlockiem nie daje mu spokoju. Moriarty i Watson będą musieli napisać własny rozdział historii, która fascynuje widzów od ponad stu lat”.

Sprawdź też: Czy Ryan Gosling zaśpiewa na Oscarach piosenkę Kena? Aktor zabrał głos.

Serial ma zapewnić widzom połączenie medycznego dramatu z  nowoczesnym spojrzeniem na postać Watsona, co powinno zainteresować fanów klasycznych przygód Sherlocka. Jako twórca, showrunner i producent wykonawczy za serial odpowiada Craig Sweeny. Udział przy tworzeniu serialu będzie miał też jego główny gwiazdor Morris Chestnut, który nie tylko wcieli się w doktora Watsona, ale będzie również pełnił funkcję producenta wykonawczego. Ekipę producencką uzupełniają Shäron Moalem, Aaron Kaplan, i Brian Morewitz reprezentujący Kapital Entertainment.

Premiera serialu „Watson” odbędzie się na przełomie 2024 i 2025 roku. Dla Chestnuta będzie to kolejna medyczna rola. Aktor znany jest przede wszystkim z udziału w serialu „Rezydenci” od stacji Fox. W swoim dorobku ma też rolę w serialu „Rosewood”, w którym grał patologa z Miami rozwiązującego kryminalne zagadki.

źródło: variety.com / zdj. depositphotos / BBC