Czy Ryan Gosling zaśpiewa na Oscarach piosenkę Kena? Aktor zabrał głos

Wielkimi krokami zbliża się chwila ogłoszenia nominacji do Oscarów. Wiele wskazuje na to, że na gali ponownie pojedynek stoczą filmy „Barbie” i „Oppenheimer”, a Ryan Gosling może otrzymać okazję do wyjścia na scenę i wykonania piosenki „I'm just Ken”. Jak gwiazdor zapatruje się na taką ewentualność?

Ryan Gosling zaśpiewa „I'm just Ken” na Oscarach? Aktor na razie sceptyczny

23 stycznia poznamy nominacje do Oscarów, a walkę o najważniejsze wyróżnienia mogą w tym roku zdominować dwa tytuły walczące jeszcze kilka miesięcy temu na kinowym ekranie. Chodzi oczywiście o gigantyczne kasowe hity „Barbie” i „Oppenheimer”. W przypadku tego pierwszego jego dominacja może najmocniej zaznaczyć się w kategorii Najlepsza piosenka. W nocy z niedzieli na poniedziałek o Złoty Glob powalczą w tej kategorii aż trzy utwory z produkcji o lalce Barbie i podobnie może stać się w przypadku Oscarów — chociaż osobiście stawiam jednak, że skończy się na dwóch utworach. Niemniej jednak trudno sobie wyobrazić, aby na liście nominowanych do walki o Oscara nie znalazł się przebój „I'm just Ken” wykonywany przez Ryana Goslinga w filmie wyreżyserowanym przez Gretę Gerwig.

Sprawdź też: Czas, by to kobiety kształtowały „Gwiezdne wojny”! Reżyserka zapowiada film z Rey.

Aktor został ostatnio zapytany o to, czy będzie chciał wystąpić na oscarowej scenie i osobiście wykonać wielki przebój, który niedawno doczekał się nawet świątecznej aranżacji. Na razie Gosling podchodzi do pomysłu zaśpiewania przed milionową publicznością dosyć sceptycznie i obraca pytanie w żart. W rozmowie z Magazine przyznał: „Cóż, nie dostałem zaproszenia. Do tej pory o tym nie myślałem, ale teraz  nie wyleci mi to z głowy” – stwierdził gwiazdor, po czym dodał w żartobliwym tonie: „Czy płacą za śpiewanie na Oscarach? Czy zapewniają transport?”.

 

Billie Eilish powalczy o drugiego Oscara?

Billie Eilish 

Pojawienie się Goslinga na oscarowej scenie byłoby niebywałym wydarzeniem, ale na ten moment wydaje się to mimo wszystko mało prawdopodobne i jeśli „I'm just Ken” otrzyma nominację, to utwór wykona zapewne inny artysta, z większym doświadczeniem estradowym. Na krótkiej liście utworów walczących o nominacje do Oscara znalazły się w sumie trzy utwory z filmu o Barbie.

Do hitu śpiewanego przez Goslinga dołączyły: pełen energii utworów Duy Lipy zatytułowany „Dance the Night” i melancholijna ballada „What Was I Made For?” od Billie Eilish. Drugi z utworów wydaje się mieć większe szanse na nominacje i byłby już drugim tego typu wyróżnieniem dla amerykańskiej piosenkarki, która na pewno pojawiłaby się ponownie osobiście na scenie w Dolby Theatre. Pierwszy raz wystąpiła podczas Oscarów z 2022 roku z piosenką „Nie czas umierać”, która zresztą przyniosła jej Oscara.

źródło: variety.com / zdj. depositphotos / Warner Bros.