Shira Haas i Tim Blake Nelson zagrają w filmie „Kapitan Ameryka 4”

Marvel ogłosił nowe nazwiska w obsadzie filmu „Kapitan Ameryka: New World Order”. Kontrakt na zagranie w produkcji podpisali Shira Haas („Unorthodox”) i Tim Blake Nelson („Ballada o Busterze Scruggsie”, „Watchmen”).

Tim Blake Nelson powróci na ekranie jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk” i będzie głównym złoczyńcą czwartej produkcji o przygodach Kapitana Ameryki. Z kolei Shira Haas pojawi się jako Sabra, znana w komiksach także jako Ruth Bat-Seraph, agentka Mossadu o nadludzkiej sile i zwinności. Sabra podobnie jak Sterns również była w komiksach bezpośrednio związana z postacią Hulka. Jak na razie nie wiemy jednak, z jakiego powodu film o Kapitanie Ameryce ma być aż tak mocno powiązany z bohaterami związanymi z Hulkiem.

Głównego bohatera zagra Anthony Mackie, który po debiucie w roli nowego Kapitana Ameryki w ramach serialowej produkcji „Falcon i Zimowy żołnierz” będzie kontynuował swoją przygodę w roli następcy Steve'a Rogersa w filmowym zakątku MCU. Potwierdzono też, że w obsadzie filmu pojawi się Carl Lumbly, który powtórzy swoją rolę z serialowej produkcji o przygodach Falcona i Zimowego żołnierza.

Sprawdź też: To oni stworzą filmową grupę „Thunderbolts”. Obsada filmu Marvela ujawniona.

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Julius Onah znany w filmowej branży głównie jako twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Jego pełnometrażowym debiutem był film „Dziewczyna ma kłopoty” z 2015 roku, w którym jedną z głównych ról zagrała Alicja Bachleda-Curuś. Ostatnio Onah zaangażował się w prace nad biograficznym filmem „Samo Lives” opowiadającym historię Jean-Michela Basquiata, artysty urodzonego w Nowym Jorku, haitańsko-portorykańskiego pochodzenia, którego obrazy i street art zdefiniowały ruch artystyczny neoekspresjonizmu lat 80.

Scenariusz do filmu „Kapitan Ameryka 4” przygotował Malcolm Spellman, główny scenarzysta i twórca serialowych przygód Falcona i Zimowego żołnierza oraz Dalan Musson, który również miał swój udział przy drugim aktorskim serialu Marvela.

zdj. HBO / Netflix