„Sicario 3” nabiera rozpędu! Emily Blunt i Josh Brolin chcą wrócić. Benicio Del Toro już na pokładzie

Po pięciu latach od premiery drugiej części „Sicario” prace nad trzecią odsłoną serii zaczynają nabierać rozpędu. Film bazujący na pomyśle Taylora Sheridana jest aktywnie rozwijany przez studio, a swoją chęć powrotu do ról z poprzednich odsłon wyrazili Emily Blunt, Josh Brolin i Benicio Del Toro.

Emily Blunt i Josh Brolin chcą zagrać w „Sicario 3”. Benicio Del Toro już na pokładzie

Pod koniec września dowiedzieliśmy się w końcu, że trwają przygotowania do stworzenia trzeciej i finałowej odsłony serii mającej zakończyć historię głównych bohaterów. O pracach nad trzecim Sicario poinformowali producenci serii Basil Iwanyk i Erica Lee, który dodali, że w rozwijanie projektu zaangażował się już Benicio Del Toro mający wrócić jako szukający zemsty zabójca działający na smyczy amerykańskiego rządu.

Po kilku tygodniach od tych rewelacji nowe szczegóły dotyczące projektu ujawniła inna para producentów Molly Smith i Trent Luckinbill. Promując swój nowy film „Gad”, w którym główną rolę grał właśnie wspomniany Benicio, duet twórców wyjawił, że planują sprowadzić także pozostałe gwiazdy pierwszej części. O ile powrót Josha Brolina wydawał się oczywistością, bo aktor brał udział w obydwu dotychczasowych filmach, tak pomysł sprowadzenia Emily Blunt, może zaskoczyć niektórych widzów. Aktorka odegrała istotną rolę w pierwszej produkcji, ale została całkowicie pominięta w kontynuacji z 2017 roku.

„Naszą ideą jest ponowne zebranie całej obsady z Benicio, Emily i Joshem i mamy świetną historię do opowiedzenia...” – przekonuje Molly Smith. „Benicio, ze względu na to, że pracował z nami ostatnio, jest na ten moment najbardziej związany z projektem. Na bieżąco rozmawiamy jednak też z innymi. Pozostają blisko filmu”. Na razie nie wiemy, kiedy zdjęcia do filmu mogłyby wystartować, ale prace nad scenariuszem zaburzone ostatnio przez strajk w Hollywood, wracają na dobre tory i co najważniejsze, cała trójka gwiazd jest chętna do wzięcia udziału w projekcie, co może przyspieszyć jego realizację.

„Jak wspominał Trent, strajk nieco spowolnił prace nad ostatnim szkicem scenariusza, ale myślę, że wszyscy są bardzo podekscytowani tym projektem. Wszyscy w pewnym sensie znają główne założenia tej historii i są podekscytowani do tego stopnia, że miejmy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli rozpocząć zdjęcia”.

źródło: collider.com / zdj. Lionsgate