„Silent Hill” powraca! Tak w nowym filmie wygląda Piramidogłowy

Jeszcze w tym roku miłośnicy gier z cyklu „Silent Hill” doczekają się nowej odsłony filmowych adaptacji. Wraz z dreszczowcem „Return to Silent Hill” za kamerą ponownie znalazł się Christophe Gans, twórca oryginalnego filmu z roku 2006. Przy okazji Festiwalu Filmowego w Cannes pokazano właśnie pierwsze zdjęcie z produkcji.

Piramidogłowy na pierwszym kadrze z „Return to Silent Hill”

Ogłoszona kilka lat temu kontynuacja „Silent Hilla opowie historię Jamesa (w tej roli Jeremy Irvine), mężczyzny rozpaczającego po utracie wielkiej miłości. Gdy przybywa tajemniczy list wzywający go do Silent Hill, bohater rusza do przemienionego przez siły zła miasteczka w poszukiwaniu swojej byłej partnerki (Hannah Emily Anderson). Podczas podróży w głąb mroku, James spotyka przerażające postacie: i te dobrze mu znane, i te zupełnie nowe. Nie mija wiele czasu, gdy zaczyna kwestionować własną poczytalność – czytamy w oficjalnym opisie filmu.

Piramidogłowy w filmie Return to Silent Hill.JPG

Return to Silent Hill to mitologiczna historia miłosna o kimś tak głęboko zakochanym, że mając w perspektywie ratunek, nie ulęknie się zejścia do piekła” – opowiadał o filmie sam Gans. „Jeremy Irvine i Hannah Emily Anderson zabiorą nas w podróż do świata horroru psychologicznego. Mam nadzieję, że ta historia zarazem zadowoli i zaskoczy fanów Silent Hilla”.

Sprawdź też: „Fantastyczna Czwórka” ma nową gwiazdę. Do filmu Marvela dołącza Natasha Lyonne

Choć nie znamy jeszcze dokładnego terminu premiery, „Return to Silent Hill” ma trafić na ekrany w tym roku. Variety donosi, że podczas festiwalu w Cannes producenci przedstawią film międzynarodowym dystrybutorom.

Źródło i zdj.: Variety