Czy będzie drugi sezon serialu „Silos”? Będzie i to SZYBKO

Za nami finałowy odcinek pierwszego sezonu nowej produkcji science fiction od platformy Apple TV+. Jeśli zastanawiacie, się czy „Silos” z Rebeccą Ferguson w roli głównej dostanie drugi sezon i kiedy możemy spodziewać się jego premiery, to mamy dobre wiadomości.

Czy będzie drugi sezon serialu „Silos”? Kiedy premiera?

Debiutująca na początku maja tego roku produkcja bazująca na cyklu powieści Hugh Howleya zakończyła emisję pierwszego sezonu w ostatni piątek i zostawiła widzów z jeszcze większą liczbą pytań. Mamy jednak dobre wiadomości, dla tych którzy wyczekują odpowiedzi.

Platforma Apple TV+ zamówiła już oficjalnie przedłużenie serialu „Silos” na drugi sezon i co więcej, prace nad nowymi odcinkami są już na zaawansowanym etapie. Sama Rebecca Ferguson zdradziła niedawno, że scenariusze do drugiego sezonu są już gotowe, co oznacza, że serial nie będzie zagrożony ze względu na strajk scenarzystów. Głos w sprawie realizacji drugiego sezonu zabrał ostatnio także autor literackiego pierwowzoru będący zaangażowany w serial. Hugh Howey napisał na Facebooku, że drugi sezon serialu ma mieć premierę w 2024 roku. To oznacza wręcz błyskawiczny powrót „Silosu” na ekrany telewizorów. Nie padła co prawda żadna konkretniejsza data, ale nie oczekujmy, że serial pojawi się na platformie Apple TV+ w pierwszej połowie przyszłego roku. Najprawdopodobniej będzie to późna jesień lub nawet zima. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to „Silos” zamelduje się z drugim sezonem w 2024 roku.

Sprawdź też: Russell Crowe zirytowany pytaniami o „Gladiatora 2”: „Powinni mi ku*wa za to płacić”.

Akcja oryginalnej powieści osadzona jest w przyszłości, w której Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, a przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi. Ci, którym udało się przetrwać, musieli jednak zejść pod ziemię i żyją w gigantycznych silosach całkowicie odcięci od świata zewnętrznego. W nowym społeczeństwie nakreślone zostały rygorystyczne nakazy i zasady, a na wyższych szczeblach władzy roi się od sekretów i kłamstw.

Scenariusz napisał Graham Yost, a za reżyserię odpowiada Morten Tyldum, który wyreżyserował dla Apple'a serial „W obronie syna” z Chrisem Evansem w roli głównej. Reżyser ma na swoim koncie także filmy „Gra tajemnic” i „Pasażerowie”. W obsadzie są również Rashida Jones („Biuro”), David Oyelowo („Selma”), Common („John Wick 2”) i Harriet Walter („Belgravia”). 

zdj. Kathy Hutchins / Depositphotos.com