Russell Crowe zirytowany pytaniami o „Gladiatora 2”: „Powinni mi ku*wa za to płacić”

Russell Crowe ewidentnie ma dosyć ciągłych pytań o „Gladiatora 2”. Australijski aktor, dla którego występ w pierwszym filmie okazał się najbardziej rozpoznawalną rolą w karierze, musiał w ostatnich tygodniach wyjątkowo często zabierać głos na temat kontynuacji. W końcu jednak zaapelował do dziennikarzy, aby go o nią nie pytali.

Przestańcie pytać Russella Crowe'a o „Gladiatora 2

Powinni mi, ku*wa, płacić za te wszystkie pytania zadawane na temat filmu, w którym nawet nie gram powiedział do dziennikarzy podczas konferencji na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Crowe wcielający się przed laty w głównego bohatera pierwszej produkcji od wielu tygodni pytany jest przez dziennikarzy o „Gladiatora 2” ze względu na to, że po wielu latach spekulacji i przygotować w końcu wystartowały prace na planie.

Aktor nie jest jednak zaangażowany w produkcję i ciągłe wypytywanie go o film, w którym nie gra zaczęło go irytować, i to z dwóch powodów: „To nie ma nic wspólnego ze mną. W tamtym świecie jestem martwy. Leżę sześć stóp pod ziemią. Ale przyznaję, że mam w sobie trochę zazdrości, ponieważ przypomina mi to, o młodości i o tym, jak ważne było to w moim życiu”.

Sprawdź też: Ezra Miller triumfuje w sądzie. Apeluje do dziennikarzy, żeby nie gonili za kliknięciami.

Nie wiem nic o obsadzie, nie wiem nic na temat fabuły. Jestem martwy! Ale wiem, że jeśli Ridley zdecydował się nakręcić drugą część tej historii ponad 20 lat później, to musiał mieć ku temu bardzo ważne powody. Nie wyobrażam sobie, by ten film nie okazał się spektakularny dodał na koniec.

O czym opowie kontynuacja „Gladiatora”?

Sequel kultowego „Gladiatora” opowie historię Lucjusza, czyli siostrzeńca Kommodusa (Joaquin Phoenix) i syna Lucilli. Akcja filmu rozegra się ponad 25 lat po śmierci Maximusa (Russell Crowe). Zdjęcia do filmu wystartowały już kilka tygodni temu w Maroku. Podczas prac na planie doszło niedawno do niebezpiecznego incydentu podczas filmowania sceny akcji z udziałem kaskaderów. Produkcja miała zostać krótkotrwale wstrzymana, a czworo członków ekipy trafiło do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Ostatnio pojawiła się jednak nowa fotka z częścią głównej obsady widowiska, która sugeruje, że prace zostały wznowione.

Sprawdź też: Główna obsada „Gladiatora 2” na wspólnej fotce. Zdjęcia do filmu Ridleya Scotta trwają już w Maroku.

W obsadzie „Gladiatora 2” znaleźli się: Paul Mescal („Aftersun”), Pedro Pascal („The Last of Us”) i May Calamawy („Moon Knight”), Joseph Quinn, Denzel Washington, Connie Nielsen oraz Fred Hechinger. Scenariusz napisał Peter Craig, twórca „Miasta złodziei”, „Dziedzictwa krwi” i „Dwunastu odważnych”. Premiera „Gladiatora 2” została wyznaczona na 22 listopada przyszłego roku.

źródło: variety.com / zdj. Kristina Afanasyeva / Depositphotos.com