„Skarb narodów 3” z Nicolasem Cage'em jednak powstanie? Tak twierdzi producent Jerry Bruckheimer

W ostatnich miesiącach co chwilę docierają do nas sprzeczne informacje o następnej odsłonie „Skarbu narodów” Disneya. Najnowsze doniesienia, tym razem pochodzące z pierwszej ręki, bo od producenta cyklu Jerry'ego Bruckheimera, niosą z sobą optymistyczną perspektywę wobec kolejnej części kultowych przygodówek z Nicolasem Cage'em.

Sam Cage wprawdzie jeszcze w marcu tego roku zaprzeczył, by nowa część „Skarbu narodów” znajdowała się w przygotowaniach, ale wygląda na to, że w ciągu miesięcy od tamtego wywiadu, Disney podjął odnowiony dialog z gwiazdorem. Wskazuje na to najnowsza wypowiedź Jerry'ego Bruckheimera. Znany producent, mający w dorobku takie kasowe franczyzy jak „Piraci z Karaibów”, „Top Gun”, „Bad Boys” oraz właśnie „Skarb narodów”, wziął ostatnio udział w specjalnej sesji AMA na Reddicie. Jeden z użytkowników zapytał go o perspektywę przyszłej współpracy z Nicolasem Cage'em. Oto co odpowiedział Bruckheimer:

Jak najbardziej [będziemy współpracować]. Uwielbiam Nicolasa. Jest wspaniałym aktorem i obecnie pracujemy razem nad scenariuszem do „Skarbu narodów”.

Bruckheimer nie doprecyzował wprawdzie, czy w odpowiedzi odnosił się do kolejnego pełnometrażowego widowiska. Choć to właśnie takie wyjaśnienie wydaje się najbardziej prawdopodobne, nie możemy wykluczać też, że producent miał na myśli serialowy „Skarbu narodów”, w którym Cage również mógłby powrócić do postaci Benjamina Franklina Gatesa (epizodyczny występ w serii potwierdził już Justin Bartha, w filmach wcielający się w Rileya Poole'a). Trudno powiedzieć jednak, czy w tym przypadku Cage miałby mieć większy wpływ na scenariusz. 

Sprawdź też: „Top Gun: Maverick” – recenzja filmu. Ostatni as przestworzy

Przypomnijmy, że serialowym spin-offie „Skarbu narodów” przewidzianym na Disney+ pojawią się przede wszystkim nowe postacie, grane przez Lisette Alexis („We Need to Do Something”), Zuri Reed („Prawo i porządek: Sekcja specjalna”), Jake'a Austina Walkera („Stargirl”), Antonia Cipriano, Jordana Rodriguesa i Catherine Zetę-Jones (aktorka wciela się w antagonistkę serii). Główną bohaterką będzie Jess Morales, dwudziestoletnia imigrantka, która wraz ze swoją grupą przyjaciół wyrusza na wyprawę życia, aby odkryć tajemnicę swojej rodziny i odzyskać utracony skarb.

Reżyserią serialu zajęła się Mira Nair. Scenariusz opracowali Cormac Wibberley oraz Marianne Wibberley pracujący przy obydwu filmowych odsłonach serii. Na pierwszy sezon „Skarbu narodów” złoży się dziesięć odcinków. Data premiery w ofercie platformy Disney+ nie została jeszcze ujawniona.

Sprawdź też: Nieznośny ciężar… Skarbu Narodów? Reżyser filmu z Nicolasem Cage'em ma pomysł na kontynuację cyklu Disneya

źródło: Comicbook / zdj. Disney