Skok z wieżowca na planie filmu „Matrix 4” – nowe nagrania i zdjęcia

Od kilkunastu dni ekipa zdjęciowa nowego „Matriksa” pracuje na planie filmu w San Fracisco, gdzie pojawił się już Keanu Reeves wracający do swojej roli Neo. Najnowsze zdjęcia i nagrania z planu pokazują uliczny pościg oraz imponujący skok z wieżowca.

Na nowych zdjęciach i filmach z planu widzimy, jak dwójka kaskaderów skacze na linach z wieżowca w San Francisco. Najprawdopodobniej są to dublerzy Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss.

W obsadzie filmu „Matrix 4” są także Priyanka Chopra, Toby Onwumere, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris i Jessica Henwick. Do swoich ról z trylogii w nowej części powrócą natomiast Carrie-Anne Moss i Jada Pinkett Smith.

Reżyserką filmu będzie Lana Wachowski, która miała również swój udział przy tworzeniu scenariusza, za który odpowiadają Aleksandar Hemon i David Mitchell. Premiera filmu „Matrix 4” wyznaczona została na 21 maja 2021 roku. Co ciekawe, na ten sam dzień studio Lionsgate wyznaczyło datę premiery czwartej części serii „John Wick”, której gwiazdą jest Keanu Reeves powracający także w nowej odsłonie „Matriksa”.

źródło: Gamespot.com / zdj. Warner Bros.