SkyShowtime też będzie kręcił polskie seriale. Na pierwszy ogień etno-kryminał „Śleboda”

Kolejna platforma streamingowa zabiera się za produkcję polskich seriali oryginalnych. SkyShowtime zapowiedziało swój pierwszy projekt realizowany w naszym kraju. Będzie nim serialowa adaptacja popularnego etno-kryminału „Śleboda”.

Pierwszy serial oryginalny od SkyShowtime

SkyShowtime miał już okazję pokazać widzom z polski serial „Warszawianka” z Borysem Szycem, ale nie był on oryginalną produkcją wyprodukowaną pod okiem producentów serwisu. Produkcja powstała jako oryginał dla HBO i już po nakręceniu została wykupiona przez platformę SkyShowtime. Teraz przyszedł czas na pierwszą w pełni oryginalną produkcję od serwisu debiutującego w naszym kraju w lutym zeszłego roku.

Platforma rozpoczyna właśnie produkcję pierwszej lokalnej produkcji oryginalnej realizowanej przez polskich twórców. To kolejny krok w strategii firmy, która poprzez swoje zaangażowanie na lokalnych rynkach, chce poszerzać ofertę programową o seriale tworzone z myślą o widzach na poszczególnych rynkach. Pierwszym polskim serialem SkyShowtime będzie „Śleboda”, produkcja oparta na pierwszej części popularnej serii etno-kryminałów autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej oraz Michała Kuźmińskiego, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Producentką serialu jest Magdalena Szwedkowicz, a za reżyserię odpowiada Michał Gazda.

Sprawdź też: Hitowy serial „W garniturach” wraca w nowej odsłonie. Gwiazdor serii wybrany!

„Cieszę się, że rok od rozpoczęcia działalności w Europie Środkowo-Wschodniej, możemy ogłosić pierwszy polski serial oryginalny, który wyprodukowany zostanie na nasze zamówienie — Ślebodę. To dla nas ważny krok, którym chcemy zaznaczyć zaangażowanie w dostarczanie naszym odbiorcom wysokiej jakości lokalnych treści” – powiedział Kai Finke, Chief Content Officer w SkyShowtime.

Ile kosztuje SkyShowtime w Polsce?

Skyshowtime polski serial

Platforma SkyShowtime debiutowała w Polsce w lutym 2023 roku. Serwis oferuje widzom treści pojawiające się w zagranicznych platformach Paramount+ oraz Peacock. Platforma bazuje też na katalogach takich wytwórni jak Universal Pictures, DreamWorks, Sky Studios, Paramount Pictures i Nickelodeon.

Cena abonamentu SkyShowtime wynosi aktualnie w naszym kraju 24,99 zł miesięcznie lub 198,99 zł rocznie. Możecie też zdecydować się na półroczny okres subskrypcji w cenie 99,50 zł. W obydwu przypadkach dłuższa subskrypcja przekłada się na kwotę 16,59 zł miesięcznie.

zdj.