Jenna Ortega, Winona Ryder i Michael Keaton w „Sok z żuka 2”! Mamy pierwsze zdjęcia!

It's Showtime! Doczekaliśmy się właśnie pierwszych zdjęć z drugiej części kultowego „Soku z żuka”. Kontynuacja klasyka z 1988 roku trafi do kin we wrześniu tego roku, a na ekranie ponownie zameldują się Winona Ryder i Michael Keaton. Nową gwiazdą produkcji będzie natomiast Jenna Ortega.

Sok z żuka 2” z pierwszymi zdjęciami. Jenna Ortega, Winona Ryder i Michael Keaton

O planach na stworzenie kontynuacji „Soku z żuka” mówiło się od lat, ale studio Warner Bros. potrzebowało sporo czasu, żeby ostatecznie namówić wszystkie gwiazdy filmu do powrotu. Dopiero po wielkim sukcesie serialu „Wednesday” od platformy Netflix, w którym Tim Burton połączył siły z Jenną Ortegą prace nad filmem zaczęły nabierać rozpędu, a Ortega została jego główną gwiazdą.

Zdjęcia do „Soku z żuka 2” kręcono w pierwszej połowie zeszłego roku, ale w ich zakończeniu przeszkodził strajk aktorów i scenarzystów. Ekipa wróciła na plan późną jesienią i udało się ostatecznie zakończyć prace na planie. Akcja kontynuacji rozpoczyna się kilkadziesiąt lat po finale pierwszego filmu wraz ze śmiercią jednego z członków rodziny głównej bohaterki. „Dzieje się coś, co wprawia wszystko w ruch” – ujawnia Burton. Reżyser nie chciał jednak potwierdzić, czy będzie to śmierć ojca Lydii granego przez Jeffreya Jonesa.

Sprawdź też: Widzowie oszaleli na punkcie tego filmu! Te dwie nowości przyciągają tłumy na Netflix.

Film jest kontynuacją kultowego filmu Burtona z 1988 roku, a do tytułowej roli wrócił w nim Michael Keaton. Swoje role powtórzyły także Winona Ryder i Catherine O'Hara. Wśród nowych gwiazd produkcji jest wspomniana Jenna Ortega oraz Monica Bellucci, Justin Theroux i Willem Dafoe. Do kin „Sok z żuka, Sok z żuka” wejdzie 6 września 2024 roku.

Sok z żuka 2 Catherine O'Hara Jenna Ortega Winona Ryder Justin Theroux

Michael Keaton Sok z żuka 2

zdj. Warner Bros.