Widzowie oszaleli na punkcie tego filmu! Te dwie nowości przyciągają tłumy na Netflix

Zastanawiacie się, co obejrzeć w streamingu? Aktualnie główną uwagę widzów na platformie Netflix przyciągają dwie nowości. Pierwsza z nich to filmowa produkcja z Millie Bobby Brown, która cieszy się ogromną popularnością, a drugi to serialowi Dżentelmeni.

Netflix TOP 10 dzisiaj Millie Bobby Brown pokonała Zacka Snydera

Dama nowy film Netflix

Nowy film z Millie Bobby Brown nabrał ostatnio mocnego rozpędu! Najnowsza produkcja streamingowego giganta z główną gwiazdą „Stranger Things” przyciągnęła w pierwszym pełnym tygodniu tłumy widzów i mocno wyśrubowała swój wynik oglądalności.

Dama” zebrała co prawda kiepskie recenzje od krytyków i przy ponad 100 tekstach pozytywnie ocenia ją tylko 54% krytyków, ale nie przeszkadza to filmowi w osiąganiu świetnych wyników na platformie Netflix. W pierwszy weekend „Dama” wygenerowała 35,3 mln wyświetleń, co było między innymi lepszym wynikiem od zeszłorocznej produkcji „Misja Stone” z Gal Gadot w roli głównej (33,1 mln wyświetleń).

Sprawdź też: Kim są kosmici z „Problemu trzech ciał”? Czym książka różni się od serialu Netfliksa?

Swoją prawdziwą siłę Millie Bobby Brown pokazała jednak dopiero w pierwszym pełnym tygodniu, który przyniósł niesamowity wynik na poziomie 50,8 mln wyświetleń! Oglądalność wzrosła więc o 43,9% w porównaniu z pierwszym weekendem i osiągnęła już 86,1 mln wyświetleń. W dziesięć dni film osiągnął tym samym lepszy wynik niż pierwsza część „Rebel Moon” wyreżyserowana przez Zacka Snydera przez cały swój pobyt na Netfliksie.

Podobnie jak w pierwszy weekend „Dama” znalazła się w TOP 10 najchętniej oglądanych filmów na platformie w 93 krajach i tylko w sześciu z nich nie zajęła pierwszego miejsca! Film z Millie Bobby Brown rządził także wśród polskich widzów i był najchętniej oglądaną produkcją w naszym kraju.

Drugi sezon serialu „Dżentelmeni coraz bardziej prawdopodobny

Dżentelmeni kiedy 2 sezon

Mamy też dobrą wiadomość dla widzów czekających na ogłoszenie przez Netfliksa zamówienia drugiego sezonu serialu „Dżentelmeni”. Nowy serial stworzony przez Guya Ritchiego w pierwszy weekend zaliczył solidną oglądalność i wygenerował od czwartku do niedzieli 12,2 mln wyświetleń. Nie był to jednak wynik godny zachwytów i gwarantujący automatyczne przedłużenie na drugi sezon. W pierwszy pełny tydzień produkcja mocno się jednak poprawiła i osiągnęła 20,1 mln wyświetleń, co oznacza wzrost o 64,8% w porównaniu z pierwszym weekendem. W sumie przez 11 dni serial wygenerował więc 32,3 mln wyświetleń.

Sprawdź też: HBO Max znika z Polski! Termin premiery Max potwierdzony! Będzie plan z reklamami!

Serial wypracował więc lepszy wynik w drugi tydzień niż serial „Awatar: Ostatni władca wiatru” (19,9 mln wyświetleń) i to mimo że w pierwszy weekend to produkcja bazująca na popularnej serii animowanej mogła pochwalić się znacznie lepszym wynikiem (12,2 mln vs.21,2 mln wyświetleń). Niewiele zabrakło też do osiągnięcia wyniku lepszego od serialu „Grieselda”, który w drugi tydzień wygenerował 20,6 mln wyświetleń (dokładnie tyle samo co w pierwszy weekend).

Produkcja znalazła się w zestawieniu TOP 10 najchętniej oglądanych seriali w 92 krajach i tylko w 19 z nich nie zajęła najwyższego miejsca w rankingu. Szanse na zamówienie drugiego sezonu serialu „Dżentelmeni” są teraz większe, tym bardziej że jeden z producentów ujawnił już jakiś czas temu, że wstępne przygotowania do stworzenia nowych odcinków już trwają.

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix w Polsce

 1. „Dama”
 2. „Irlandzkie życzenie”
 3. „Sztuka miłości”
 4. „Uwierz w Mikołaja”
 5. „Le Mans '66”
 6. „Orlęta. Grodno '39”
 7. „Gru, Dru i Minionki”
 8. „Kod 8: Część 2”
 9. „Obrońcy skarbów”
 10. „Mea Culpa”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix w Polsce

 1. „Dżentelmeni”
 2. „Sygnał”
 3. „Rojst Millenium”
 4. „Kicia Kocia”
 5. „Bandidos: Na tropie skarbu”
 6. „Hot Wheels na start!”
 7. „Książęta” sezon 3
 8. „Resident Alien” sezon 1
 9. „Żelazna ręka”
 10. „Rojst”

zdj. Netflix