Pierwsze zdjęcia z „Gladiatora 2” zapowiadają spektakularne widowisko!

Zapowiada się wielkie kinowe widowisko! Po miesiącach oczekiwania mamy w końcu możliwość zapoznania się z pierwszymi oficjalnymi zdjęciami z kontynuacji „Gladiatora”. Jak wypada kontynuacja wielkiego przeboju sprzed dwudziestu czterech lat? Zobaczcie sami. Oto przed Wami gwiazdorska obsada „Gladiatora II”.

Pierwsze zdjęcia z „Gladiatora 2” zapowiadają spektakularne widowisko

Akcja filmu rozgrywa się ponad 25 lat po śmierci Maximusa (Russell Crowe), a głównego bohatera zagrał Paul Mescal („Aftersun”) wcielający się w Lucjusza, syna Lucilli (Connie Nielsen), czyli siostrzeńca Kommodusa (Joaquin Phoenix). Głównego antagonistę, bohatera inspirowanego historyczną postacią rzymskiego cesarza Gety z dynastii Sewerów, który po śmierci ojca musiał dzielić się władzą nad Imperium ze starszym bratem, zagrał natomaist Fred Hechinger („Biały Lotos”).

Lucjusz grany przez Mescala z polecenia matki wychowywał się z dala od Rzymu, ale los i tak sprowadził go wprost do jaskini lwa przepełnionego polityczną i fizyczną walką o wpływy. Lucjusz jest teraz gotowy, aby wywalczyć sobie miejsce w świecie pełnym intryg politycznych i widowiskowych starć gladiatorów. Film ma eksplorować ponadczasowe tematy dotyczące władzy, przetrwania i więzi międzyludzkich, zapewniając nam spektakularną kontynuację kultowego filmu Ridleya Scotta.

Sprawdź też: Poznajcie wielkiego trolla z 2. sezonu „Pierścieni Władzy”. Inspiracją był bohater „Breaking Bad”.

Mescal odnajduje w opowiadanej historii głębsze znaczenie i tak opowiada o projekcie: „Chodzi o to, co ludzie zrobią, aby przetrwać i wygrać. Widzimy to na arenie i w starciach politycznych. Czy jest tu miejsce na człowieczeństwo, miłość i więzi rodzinne? Czy są w stanie pokonać chciwość i władzę?

Ponadto w obsadzie obecni są także: Pedro Pascal („The Last of Us”) i May Calamawy („Moon Knight”), Joseph Quinn, Denzel Washington, Connie Nielsen. Scenariusz napisał Peter Craig, twórca „Miasta złodziei”, „Dziedzictwa krwi” i „Dwunastu odważnych”.

Premiera filmu „Gladiator 2” została zaplanowana na 22 listopada 2024 roku. Wyreżyserowaniem filmu zajął się Ridley Scott odpowiadający za sukces pierwszej części z 2000 roku.

Gladiator 2 zdjecia (2).jpg

GRZ3LG9WQAA6mo-.jpg

Gladiator II zdjęcia (2).jpg

Gladiator II zdjęcia (8).jpg

Gladiator II zdjęcia (1).jpg

Gladiator II zdjęcia (6).jpg

Gladiator II zdjęcia (5).jpg

Gladiator II zdjęcia (4).jpg

Gladiator 2 zdjecia (3).jpg

Gladiator 2 zdjecia (1).jpg

Gladiator II zdjęcia (3).jpg

źródło: Vanity Fair / zdj. Paramount Pictures / Universal Pictures