„Spider-Man 4” mocno opóźniony. Na powrót Toma Hollanda poczekamy kilka lat!

Minęły dwa lata od premiery ostatniego filmu o Spider-Manie, ale nie spodziewajcie się szybkiego powrotu Toma Hollanda do roli Petera Parkera. Najnowsze przecieki zapowiadają, że na premierę „Spider-Mana 4” poczekamy jeszcze kilka lat!

Spider-Man 4” szybko się nie pojawi! Zdjęcia ruszą dopiero w 2025 roku

Pierwsze trzy filmy o Spider-Manie miały dosyć regularny harmonogram premier. Debiut Pajączka w MCU miał miejsce w 2017 roku za sprawą produkcji „Homecoming”. Dwa lata później do kin zawitała kontynuacja zatytułowana „Daleko od domu”, a trzeci pod tytułem „Bez drogi do domu” pojawił się na ekranach kin pod koniec 2021 roku. Wydawało się więc, że premiery czwartej części serii moglibyśmy oczekiwać gdzieś w okolicach końcówki 2023 roku. Tymczasem Sony nie tyle nie wyznaczyło jeszcze daty premiery filmu, ile nawet nie rozpoczęło zdjęć.

Dwa lata temu producentka Amy Pascal czuwająca nad poprzednim filmami o Spider-Manie z ramienia wytwórni Sony Pictures twierdziła, że studio chce kontynuować współpracę z Marvelem i zamierza stworzyć nową trylogię o Pajączku. Prace nad scenariuszem do czwartego filmu z Tomem Hollandem mocno się jednak przeciągają, na co wpływ miał też strajk scenarzystów. Z najnowszych przecieków wynika, że na powrót Spider-Mana będziemy musieli poczekać naprawdę długo. Zakulisowe doniesienia ujawniają, że Marvel i Sony planują rozpocząć prace na planie dopiero w 2025 roku. To oznacza, że premiery „Spider-Mana 4” możemy oczekiwać najwcześniej w 2026 roku! Niewykluczone, że starcie zdjęć w drugiej połowie roku film pojawi się nawet jeszcze później.

Sprawdź też: Aquaman zatopiony. Filmowe uniwersum DC osiadło na dnie.

W Marvelu opóźni się też star zdjęć do filmu „Avengers 5”, który do niedawna nazywany był jeszcze „Avengers: Dynastia Kanga”. Jeszcze niedawno zakładano, że zdjęcia ruszą w marcu 2024 roku, ale obecnie termin startu prac został wyznaczony na koniec przyszłego roku. Wynika to z tego, że studio rozstało się ostatnio z Jonathanem Majorsem, który został skazany za napaść.

źródło: patreon.com / zdj. Marvel / Sony Pictures