„Spider-Man: Poprzez multiwersum” rządził też w polskich kinach!

W kinach na całym świecie rządził w ostatni weekend nowy film z uniwersum Spider-Mana. Produkcja osiągnęła rewelacyjny wynik w Stanach Zjednoczonych oraz na wielu zagranicznych rynkach. Zgodnie z przewidywaniami „Spider-Man: Poprzez multiwersum” dobrze radził sobie też w Polsce.

Spider-Man: Poprzez multiwersum” przyciągnął też polskich widzów

W trakcie pierwszego weekendu nowa produkcja Sony Pictures zebrała od widzów na całym świecie ponad 200 mln dolarów, czym podwoiła swój budżet i – upraszczając – prawie wyszła już na zero. Film  „Spider-Man: Poprzez multiwersum” okazał się największym hitem weekendu również w polskich kinach. Jak udało nam się ustalić, w naszym kraju wybrało się na niego około 170 tys. widzów. Była to największa frekwencja weekendu – film o Pajączku przebił zarówno „Małą syrenkę”, która w drugi weekend przyciągnęła na kinowe sale 74 897 widzów, jak i „Strażników Galaktyki 3”, których zobaczyło 21 325 widzów.

Sprawdź też: Alternatywne wersje Spider-Mana w Marvelu? Mają pojawić się w filmie o Avengers.

Produkcja zaliczyła też lepsze otwarcie niż inne z superbohaterskich premier tego roku takie jak: „Shazam! Gniew bogów” (62 tys. widzów) czy „Ant-Man i Osa: Kwantomania” (162 tys. widzów). Z ostatnich premier podczas otwarcia lepiej od Spider-Mana radzili sobie tylko „Strażnicy Galaktyki 3” (231 tys.) oraz „Super Mario Bros.” (około 200 tys. sprzedanych biletów). Jeśli chodzi o filmy o Pajączku, to niekwestionowanym liderem pozostaje w Polsce film „Spider-Man: Bez drogi do domu”, który pod koniec 2021 roku zobaczyło w trakcie weekendu otwarcia w polskich kinach 450 tys. osób

źródło: Filmozercy.com / zdj. Sony Pictures