Spider-Man przebije w końcu miliard? Nowe prognozy Box Office

Na początku lipca do kin wejdzie drugi solowy film o przygodach Spider-Mana, w którego wciela się Tom Holland. Ile podczas pierwszego weekendu może zarobić ostatni film trzeciej fazy Marvela? Poznajcie szczegóły.

Najnowsze prognozy analityków sugerują, że widowisko Sony Pictures może zarobić w kinach od 90 do 120 mln dolarów podczas pierwszego weekendu w amerykańskich kinach. Prognozy dotyczące sześciodniowego otwarcia ograniczają się natomiast do poziomu od 190 do 230 mln dolarów. Możemy więc założyć, że ostatecznie film zbierze z amerykańskich kin około 400 mln dolarów.

Duży wpływ na finansowy wynik filmu może mieć fakt, że produkcja jest ściśle powiązana z ostatnią częścią „Avengers”, a jej fabuła będzie ponownie odnosiła się do relacji Petera Parkera i Tony'ego Starka. Na korzyść filmu Sony przemawia również fakt, że poznamy w nim genezę Multiwersum, które zostanie wprowadzone do filmowego świata Marvela za sprawą postaci Mysterio, który, jak twierdzi, pochodzi z zupełnie innego wszechświata. Wszystko to może spowodować, że drugi „Spider-Man” ma w końcu szansę na przekroczenie bariery miliarda dolarów wpływów. Jeśli tak się stanie, to będzie to pierwsza produkcja opowiadająca o przygodach Pajączka, która będzie mogła pochwalić się tak imponującym rezultatem. Do tej pory najbliżej granicy miliarda był film Spider-Man 3” z 2007 roku, który zarobił 890 mln dolarów.

Przypomnijmy, że „Spider-Man: Homecoming” zarobił na całym świecie 880,1 mln dolarów, z których 334 mln pochodziły z USA, a 545 mln z pozostałych rynków. Pierwszy film o Spider-Manie, którego gra Tom Holland, zaliczył weekend otwarcia z wynikiem wynoszącym 117 mln dolarów.

„Spider-Man: Daleko od domu” trafi do kin 5 lipca 2019 roku. Reżyserią produkcji zajmie się Jon Watts, a w rolach głównych wystąpią: Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei i Zendaya.

źródło: Boxofficepro.com / zdj. Sony Pictures / Marvel