Stacja The CW skasowała kolejne dwa seriale. Tych tytułów nie zobaczymy już na HBO Max

Serialowe portfolio stacji The CW kurczy się w oczach. Zmieniająca swoją strategię stacja skasowała właśnie dwa kolejne seriale, które w Polsce mogliśmy oglądać do tej pory na HBO Max. Nie będzie jednak następnych sezonów „Kung Fu” oraz serialu „Winchesterowie” będącego prequelem „Supernatural”.

Winchesterowie”, „Walker: Independence” i „Kung Fu” nie powrócą

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o anulowaniu dwóch serialowych nowości stacji The CW. Mamy już oficjalne potwierdzenie, że przedłużenia na drugi sezon nie doczeka się „Walker: Independence” będący prequelem nowego serialu na motywach „Strażnika Teksasu”, który sam otrzymał zamówienie na czwarty sezon oraz „Winchesterowie” będący prequelem popularnej produkcji „Supernatural”. Obie serie zakończą się po pierwszych sezonach. Po trzech sezonach swój telewizyjny żywot zakończy natomiast nowa wersja popularnego w latach 70. ubiegłego wieku serialu „Kung Fu”, która debiutowała na antenie stacji The CW w 2021 roku. Zakulisowe doniesienia wskazywały na to, że studio Warner Bros. odpowiedzialne za produkowanie tego serialu próbowało znaleźć dla niego nowy dom, ale żadna z platform lub sieci nie wyraziła zainteresowania.

Sprawdź też: Kiedy „Strażnicy Galaktyki 3” trafią na Disney+? O szybkiej premierze możemy zapomnieć.

Decyzja o anulowaniu tych seriali nie wynika wcale ze słabych wyników oglądalności. Ma swoje przyczyny w zmianie strategii stacji, która stała się ostatnio własnością Nexstar Media Group. Po tym jak spółka weszła w posiadanie ponad 70% udziałów w amerykańskiej stacji rozpoczęto poszukiwania oszczędności na różnych obszarach działalności The CW. Na początku listopada poinformowano o nadchodzącej redukcji stanowisk, w wyniku której zatrudnienie stracą „tuziny” pracowników. Mówi się też o zmianie w podejściu do tworzenia seriali. Od teraz mają powstawać przede wszystkim tańsze produkcje oryginalne tworzone w Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

Przypomnijmy, że w najbliższym czasie z ramówki The CW zniknie też kilka najpopularniejszych tytułów tej stacji takich jak „The Flash”, „Riverdale”, „Nancy Drew” i „Stargirl”. Niepewny pozostaje natomiast status „Superman & Lois” i „All American: Homecoming” oraz „Gotham Knights”. Większe szanse na przedłużenie mają dwie pierwsze produkcje.

źródło: deadline.com / zdj. The CW