Start HBO Max w Polsce oficjalnie przesunięty na 2022 rok

Przedstawiciele platformy HBO Max potwierdzili, że premiera serwisu na europejskich rynkach została przesunięta oficjalnie na 2022 rok. Wyjątkiem będą w tym aspekcie wyłącznie Skandynawia i Hiszpania. W tych rejonach widzowie będą mogli korzystać z oferty HBO Max już jesienią tego roku.

Jeszcze w lipcu wydawało się, że platforma HBO Max zawita do środkowo-wschodniej Europy jesienią 2021 roku, ale pod koniec lipca przy okazji ogłaszania swojego raportu finansowego za ostatni kwartał firma AT&T zasugerowała, że debiut serwisu w Europie może zostać przeniesiony na 2022 rok. Opóźnienie debiutu HBO Max na Starym kontynencie miało wynikać z tego, że najbliższe miesiące AT&T chce wykorzystać do odpowiedniego wypromowania serwisu w Ameryce Łacińskiej, gdzie HBO Max wystartowało pod koniec czerwca tego roku.

Dzisiaj wiemy już, że faktycznie start HBO Max w Europie został przesunięty na przyszły rok. Wyjątek mają stanowić jedynie Skandynawia (Norwegia, Dania, Szwecja, Finlandia) i Hiszpania, gdzie platforma zostanie uruchomiona jesienią 2021 roku. W całej środkowo-wschodniej Europie (Węgry, Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja, Słowenia, Serbia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Macedonia i Mołdawia.) oraz w Portugalii serwis ruszy nie wcześniej niż za cztery miesiące. Informację o planach na europejski start HBO Max przekazała Christina Sulebakk, dyrektor generalna HBO Max:

Tak, w tym roku wejdziemy do Europy. Wiem, że pojawiły się spekulacje o opóźnieniach wywołanych przez nasz masowy start w regionie Ameryki Łacińskiej, ale jesienią rozpoczniemy działalność w regionie skandynawskim i Hiszpanii, a w przyszłym roku zamierzamy rozszerzyć działalność również na Europę Środkową i Wschodnią oraz Portugalię.


Priya Dogra, prezes WarnerMedia na Europę, Bliski Wschód oraz Afrykę i Azję dodała, że firma chce, aby HBO Max stało się globalną marką, ale rozszerzanie zasięgu serwisu będzie przebiegało stopniowo.

Nasz plan jest oczywiście globalny, ale zrobimy to stopniowo (...). Europa jest dla nas priorytetem. Mamy za sobą start w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej i jesteśmy zadowoleni z osiąganych tam sukcesów oraz wzrostu zainteresowania, którego doświadczamy. Europa to skomplikowany rynek, ale niezwykle ekscytujący.

zdj. HBO