Steven Knight potwierdza: będzie filmowa kontynuacja „Peaky Blinders”

W następstwie wczorajszych doniesień o „Peaky Blinders” twórca serialu Steven Knight doprecyzował, że historia bohaterów doczeka się kontynuacji w formie pełnometrażowego filmu.

Po tym jak BBC podjęło decyzję, by zakończyć serialowe losy klanu Shelbych po sześciu sezonach, Knight poinformował, że finałowy rozdział „Peaky Blinders” rozegra się w ramach „innego medium”. Dopytany dziś przez dziennikarzy portalu Deadline, showrunner potwierdził, że powstanie specjalny film, który zakończy historię gangsterów z Birmingham:

COVID zmienił nasze plany. Ale mogę powiedzieć, że od samego początku zakładałem, że „Peaky” skończy się filmem. I dokładnie tak się stanie. 

Serial „Peaky Blinders” debiutował na antenie stacji BBC Two już osiem lat temu. W Polsce produkcje możecie oglądać na platformie Netflix. Premiery szóstego sezonu możemy oczekiwać w drugiej połowie 2021 roku. W głównych rolach w szóstej serii powrócą: Cillian Murphy, Sam Claflin, Anya Taylor-Joy, Helen McCrory, Paul Anderson, Sophie Rundle, Brian Gleeson, Neil Maskell, Kate Dickie, Cosmo Jarvis i Emmett J. Scanlan. Wszystkie odcinki kolejnego sezonu ma przygotować reżyser Anthony Byrne. Prace na planie ruszyły w ostatni poniedziałek.

Źródło: Deadline.com / zdj. BBC