Strajk scenarzystów nie wpłynie na drugi sezon „Rodu Smoka”. Zdjęcia do serialu będą kontynuowane

W Hollywood trwa właśnie wielki strajk scenarzystów, którzy domagają się podwyżek i ustalenia nowych warunków zatrudnienia przez największe wytwórnie oraz platformy streamingowe. Ich protest nie wpłynie jednak na trwające już zdjęcia do drugiego sezonu „Rodu Smoka”.

Drugi sezon „Rodu Smoka” niezagrożony strajkiem scenarzystów

Potwierdzono już, że zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Ród Smoka” będą kontynuowane w Wielkiej Brytanii pomimo rozpoczętego wraz z początkiem maja strajku scenarzystów. Wynika to z faktu, że wszystkie scenariusze do hitowej produkcji HBO zostały już ukończone i nie wymagają poprawek. Zgodnie z obowiązującymi zasadami – wszyscy scenarzyści należący do związku WGA nie mogą w trakcie strajku brać udziału w żadnych pracach nad tekstem, nawet jeśli są to tylko drobne poprawki.

Dotyczy to też wszystkich członków organizacji pracujących na arenie międzynarodowej. Każdy twórca musi w trakcie strajku trwającego w Stanach Zjednoczonych zrezygnować z pracy przy każdym projekcie, który podlega jurysdykcji związku. Oznacza to, że strajk może mieć wpływ nie tylko na projekty powstające w USA, ale też wiele produkcji kręconych chociażby w Wielkiej Brytanii lub innych krajach świata.

Kiedy premiera drugiego sezonu „Rodu Smoka”?

HBO rozpoczęło prace na planie drugiego sezonu „Rodu Smoka” w pierwszej połowie kwietnia. Nad produkcją nowych odcinków czuwa Ryan Condal, współtwórca, showrunner i producent wykonawczy serialowego prequela „Gry o Tron”. Twórca zapowiada, że drugi sezon przywróci głównych bohaterów pierwszego sezonu, ale wprowadzi też kilka nowych twarzy. Bohaterowie będą spiskować przy wojennych stołach oraz ruszą ze swoimi armiami i smokami do bitwy.

Sprawdź też: Mamy pierwszą zapowiedź i plakat nowej „Diuny”. Kiedy zobaczymy zwiastun?

Mamy już pewność, że serial „Ród Smoka” powróci z drugim sezonem w 2024 roku. Nowe odcinki zadebiutują najprawdopodobniej na HBO i platformie HBO Max latem przyszłego roku. W głównych rolach w drugim sezonie pojawią się ponownie: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans. Do swoich ról powrócą też: Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall i Matthew Needham.

zdj. HBO