„Stranger Things” bije rekord oglądalności. Co oglądaliśmy na Netflix w ostatnim tygodniu?

Netflix ma nowego rekordzistę. Czwarty sezon serialu „Stranger Things” spełnił pokładane w nim nadzieje i ustanowił nowy rekord oglądalności dla anglojęzycznych produkcji debiutujących na platformie Netflix. Serial braci Duffer poradził sobie z przebiciem wyniku osiągniętego przez drugi sezon „Bridgertonów”. Sprawdźcie ranking najpopularniejszych seriali ostatniego tygodnia.

Swój pobyt na platformie Netflix czwarty sezon serialu „Stranger Things” rozpoczął 27 maja i w ciągu pierwszego weekendu (piątek-niedziela) osiągnął 286,79 mln godzin wyświetlania. Jest to najlepszy wynik osiągnięty przez angielskojęzyczny serial w całej historii Netfliksa. Produkcja braci Duffer zdystansowała dotychczasowego lidera, którym od początku kwietnia był drugi sezon serialu „Bridgertonowie” – w swój pierwszy weekend serial zdołał wygenerować 193 mln godzin wyświetlania. Mimo swojego rewelacyjnego rezultatu serial „Stranger Things” nie zdołał jednak przebić rekordu wszech czasów osiągniętego na przełomie września i października 2021 roku przez koreański serial „Squid Game”. W ciągu pierwszych trzech dni obecności na platformie Netflix serial wygenerował aż 448 mln godzin odtworzeń.

Sprawdź też: Kiedy „Stranger Things” powróci z 5. sezonem? Przerwa pomiędzy sezonami będzie znacznie krótsza.

Podkreślmy jednak, że czwarta odsłona „Stranger Things” znalazła się na pierwszym miejscu wśród ostatnich premier na wszystkich 93 rynkach Netfliksa, co jest pierwszym tego typu wynikiem w historii serialu braci Duffer. Nie możemy przejść obojętnie również obok faktu, że debiut nowej serii sprawił, że widzowie z wielką ochotą sięgali także po poprzednie odsłony serialu. W pierwszej piątce zestawienia znalazły się wszystkie trzy poprzednie sezony  „Stranger Things” z wynikami na poziomie 38,05 mln godzin odtworzeń (sezon 1), 24,29 mln godzin odtworzeń (sezon 3) i 22,21 mln godzin odtworzeń (sezon 2). To oznacza, że wszystkie sezony wygenerowały w miniony weekend w sumie aż 371,34 mln godzin odtworzeń

10 najpopularniejszych seriali anglojęzycznych tygodnia 23-29 maja na Netflix:

  1. „Stranger Things” sezon 4 – 286,79 mln godzin odtworzeń
  2. „Prawnik z Lincolna” sezon 1 – 64,82 mln godzin odtworzeń
  3. „Stranger Things” sezon 1 – 38,05 mln godzin odtworzeń
  4. „Stranger Things” sezon 3 – 24,29 mln godzin odtworzeń
  5. „Stranger Things” sezon 2 – 22,21 mln godzin odtworzeń
  6. „Ozark” sezon 4 – 21,91 mln godzin odtworzeń
  7. „Dzieciak rządzi: Powrót do kolebki” sezon 1 – 19,89 mln godzin odtworzeń
  8. „Miłość, śmierć i roboty” sezon 3 – 15,39 mln godzin odtworzeń
  9. „Bridgertonowie” sezon 2 – 11,34 mln godzin odtworzeń
  10. „The Circle” sezon 4 – 10,26 mln godzin odtworzeń

zdj. Netflix