„Strefa interesów” z datą premiery w streamingu. Gdzie i kiedy obejrzymy ją w Polsce?

Doceniona przez amerykańską Akademię Filmową w dwóch kategoriach „Strefa interesów” zmierza na małe ekrany – na chwilę obecną niestety tylko za oceanem. A co z debiutem w polskiej ofercie streamingowej?

„Strefa interesów” – gdzie obejrzeć nagrodzoną brytyjsko-polską koprodukcję?

Tylko kilka dni po tym, jak twórcy znakomitej „Strefy interesów” w reżyserii Jonathana Glazera odebrali na oscarowej gali statuetki w kategoriach poświęconych najlepszemu filmowi międzynarodowemu oraz najlepszemu dźwiękowi, doczekaliśmy się potwierdzenia terminu premiery streamingowej – choć na ten moment dotyczy ona wyłącznie oferty za oceanem

Nagradzana polsko-brytyjska koprodukcja, która w bardzo unikalny sposób podjęła na ekranie temat Holocaustu, trafi do serwisu streamingowego Max dokładnie 5 kwietnia. Niestety filmu nie znajdziemy w tym samym w czasie w rodzimym odpowiedniku tego serwisu, czyli HBO Max.

Zamiast tego „Strefy interesów” należy szukać na ekranach polskich kin (premiera odbyła się 8 marca). Na debiut w ramach dostępnych na naszym rynku usług streamingowych (najpewniej CANAL+ Online) trzeba będzie zaczekać do przełomu 2024 i 2025 roku. Wcześniej, bo już w okolicach pierwszej połowy czerwca, film zadebiutuje w serwisach VOD, w których będzie można obejrzeć go za dodatkową opłatą. „Strefa interesów” nie pojawi się w ofercie serwisu Netflix.

W tym miejscu przeczytacie, gdzie należy szukać pozostałych filmów wyróżnionych przez członków Akademii w ramach tegorocznej gali Oscarów.

O czym opowiada Strefa interesów? Film konfrontuje widzów z banalnością zła 

Strefa Interesów oscary najlepszy film

Polsko-brytyjska koprodukcja, przy której jako operator zdjęciowy pracował Łukasz Żal to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. 

Film przygląda się domowej idylli w czasach niemieckiej okupacji. Rudolf (w tej roli Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (znana z „Anatomii zła” Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Film chwalił niedawno sam Steven Spielberg, który uważa, że „Strefa interesów” jest najlepszym filmem o Zagładzie Żydów od czasu jego „Listy Schindlera”.„Strefa interesów to najlepszy film o Holocauście od czasu mojego własnego. Odwala kawał dobrej roboty w uświadamianiu widzów, zwłaszcza w temacie banalności zła” – przekonywał legendarny reżyser.

źródło: When to Stream / zdj. A24