Studio A24 wzywa niepokornych grzeszników. Zwiastun piekielnej animacji „Hazbin Hotel”

Zbliża się premiera następnej obiecującej produkcji studia A24. Mowa o skierowanym do dorosłych widzów animowanym musicalu „Hazbin Hotel”, który wyewoluował z zamieszczonego w sieci aż cztery lata temu odcinka pilotażowego. W komediowej produkcji rozgrywającej się w Piekle usłyszymy głosy weteranów Broadwayu.

Piekielna animacja od studia A24. Mamy zwiastun „Hazbin Hotel

„Hazbin Hotel” opowie widzom historię Charlie, księżniczki Piekła i córki Lucyfera, która usiłuje zachęcić pozostałe demony do pokojowego zmierzenia się z problemem przeludnienia w podziemnym królestwie. Po dorocznej eksterminacji narzuconej Piekłu przez anioły, bohaterka otwiera specjalny hotel, licząc, że jego goście zrehabilitują się na tyle, by zasłużyć na „przemeldowanie” do Nieba. Choć większość demonów bezlitośnie wyszydza jej plan, Charlie może liczyć na pomoc swojej dziewczyny, Vaggie oraz pierwszego obiektu w eksperymencie dobrowolnego rozgrzeszenia, byłej aktorki filmów porno, Angel Dust. 

Za animowaną serię, opierającej się na konwencji musicalu – jako reżyserka, producentka i scenarzystka – odpowiada Vivienne Medrano, autorka oryginalnego odcinka pilotażowego sprzed czterech lat. Viralową produkcję, która trafiła wówczas na jej kanał na YouTubie obejrzycie w tym miejscu

„Hazbin Hotel” – kiedy premiera animacji A24? Gdzie będzie można ją zobaczyć?

Na pierwszy sezon „Hazbin Hotel” złoży się osiem odcinków – platforma Amazon Prime Video, w ramach, której będzie można zobaczyć animację zleciła już realizację sezonu drugiego. Premiera debiutanckich rozdziałów odbędzie się dokładnie 19 stycznia przyszłego roku.

W serialu usłyszymy głosy Eriki Henningsen (aktorka z „Girls5eva” wystąpiła w roli Charlie), Stephanie Beatriz (jako Vaggie), Alex BrightmanKeith DavidKimiko GlennBlake RomanAmir TalaiChristian Borle Joel Perez. W ramach występów epizodycznych do „Hazbin Hotel” zawitają gwiazdy broadwayowej sceny: Darren Criss (aktor mający w dorobku liczne ekranowe występy, w tym w „American Crime Story”), Jeremy Jordan („Ostatnie pięć lat”), Daphne Rubin-Vega („In The Heights: Wzgórza marzeń”), Patina Miller („Wszyscy święci New Jersey”) oraz Jessica Vosk (znana ze scenicznej kreacji Elphaby w kultowym „Wicked”). 

Za napisanie muzyki do serialu odpowiedzieli z kolei Sam Haft i nominowany do statuetki Emmy Andrew Underberg.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Amazon Prime Video / A24