„Sukcesja” pożegnała się z widzami rekordową oglądalnością

Sukcesja” godnie żegna się z widzami HBO i nie chodzi tylko o to, że udało jej się utrzymać wyjątkowo wysoki poziom aż do pojawienia się napisów końcowych w ostatnim odcinku. Serial, który był z nami od pięciu lat, kończy także swoją emisję z rekordowym wynikiem oglądalności.

Rekord oglądalności na koniec serialu „Sukcesja

Dziesiąty odcinek czwartego sezonu „Sukcesji” przyciągnął przed telewizory rekordową oglądalność. Ostatni rozdział w historii rodziny Royów oglądało na żywo na antenie stacji HBO i na platformie HBO Max niemal 3 mln widzów. Dokładnie było to 2,928 mln widzów. To oznacza, że serial żegna się z widzami rekordową oglądalnością. Przypomnijmy, że wraz z debiutem finałowej serii pod koniec marca przed ekranami telewizorów w dniu premiery zasiadło 2,3 mln widzów. Był to wówczas rekordowy wynik na przestrzeni wszystkich sezonów i wzrost względem otwarcia trzeciej serii o 62% (1,4 mln widzów).

Sprawdź też: Jeremy Strong naprawdę to wypił! „Sukcesja” mogła skończyć się inaczej.

Do premiery dziesiątego epizodu rekord czwartej serii i całego serialu należał jednak do szóstego odcinka, który pod koniec kwietnia przyciągnął 2,75 mln widzów. Względem finału trzeciego sezonu ostatni odcinek serialu zaliczył wzrost aż o 68%. Ostatni odcinek poprzednie serii oglądało bowiem 1,7 mln widzów. Średnio dotychczasowe odcinki czwartego sezonu oglądało 8,7 mln widzów, czyli o 1,5 mln więcej niż w przypadku trzeciej serii.

zdj. HBO