Superbohaterska nowość dostępna już na HBO Max! Ale czy warto ją obejrzeć?

Cały czas czujecie niedosyt jeśli chodzi o komiksowe filmy? No to powinna Was ucieszyć wiadomość, że najnowsza superbohaterska produkcja DC Comics wylądowała właśnie w ofercie platformy HBO Max. Ale czy warto się w ogóle zainteresować drugim filmem o przygodach Shazama?

Co obejrzeć na HBO Max? Superbohaterski film DC Comics już dostępny

Film opowiadający nowe przygody Shazama okazał się gigantyczną klapą zarówno pod względem finansowym, jak i krytycznym. Film zebrał od widzów na całym świecie tylko 132 mln dolarów, z których na amerykański rynek przypadło zaledwie niecałe 58 mln dolarów. To, jak słaby jest to wynik idealnie pokazuje fakt, że pierwsza odsłona z 2019 roku ma na domowym koncie ponad 140 mln dolarów. Globalnie zebrała z kolei 367 mln dolarów, co i tak nie było odbierane wówczas za wielki sukces. Budżet pierwszego filmu wynosił bowiem 100 mln dolarów. Na kontynuację studio wydało około 120 mln dolarów.

Jeśli więc należycie do sporej grupy widzów, którzy ominęli premierę filmu „Shazam! Gniew bogów” w kinach, to możecie teraz nadrobić zaległości i zobaczyć go na platformie HBO Max, gdzie dostępny jest od dzisiaj (23 maja). Dodajmy, że film pojawił się w ofercie serwisu w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Jeśli chodzi o polską wersję językową, to HBO Max daje nam do wyboru polski dubbing lub polskie napisy.

shazam gniew bogow oceny rotten tomatoes-min.png 

Pojawia się jednak pytanie, czy warto w ogóle sięgać po tę produkcję? W serwisie Rotten Tomatoes najnowszy film DC Comics zebrał już 240 recenzji i tylko 49% z nich ocenia go pozytywnie. Średnia ocena na podstawie głosów krytyków wynosi 5,60 w dziesięciostopniowej skali. Bardziej łaskawi dla kontynuacji przygód Shazama okazali się jednak sami widzowie. Spośród tych, którzy wybrali się do kina lub obejrzeli go w serwisach VOD, pozytywnie ocenia go 86%. Średnia nota wynosi z kolei 4,2 w pięciostopniowej skali. Co ciekawe, jest to więcej niż w przypadku pierwszej odsłony, która może liczyć na 82% pozytywnych opinii od widzów i ocenę 4/5. W przypadku krytyków jest to jednak aż 90%.

Shazam! Gniew bogów – fabuła nowego filmu komiksowego

Fabuła kontynuacji filmowych przygód Shazama została osadzona na kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części, a członkowie drużyny protagonisty są aktualnie uznanymi bohaterami, którzy pomagają ludziom zarówno w swoim mieście Filadelfii, jak i na całym świecie. Herosi wyrobili sobie przez ten czas renomę nie tylko wśród opinii publicznej, ile pozostałych mocarzy tego świata. W nowej odsłonie staną oni przed wyzwaniem w postaci mitycznych Córek Atlasa

Sprawdź też: „Avatar: Istota wody” w końcu doczeka się wersji 4K UHD! Będzie też premiera pierwszej części.

W głównej roli jeszcze raz zobaczyliśmy Zachary'ego Leviego, a partnerowali mu ponownie: Asher Angel (Billy Batson), Jack Dylan Glazer (Freddy), Faithe Herman (Darla), Ross Butler (Euguene), Grace Fulton (Mary), Adam Brody (Freddy), DJ Cotrona (Pedro) oraz Meagan Good (Darla). Nowych bohaterów zagrali natomiast: Helen Mirren (Hespera), Lucy Liu (Kalypso) oraz Rachel Zegler (Anthea). Film wyreżyserował twórca pierwszej części, David F. Sandberg

zdj. HBO Max