Superman i Lex Luthor gotowi do starcia. Tak wygląda obsada nowego filmu DC

Lada moment rozpoczną się prace na planie nowego filmu o Supermanie. Cała główna obsada widowiska DC Comics zameldowała się ostatnio na czytaniu scenariusza, a James Gunn udostępnił zdjęcie, na którym możemy zobaczyć między innymi Clarka Kenta, Luthora i Lois Lane.

Tak wygląda obsada nowego filmu o Supermanie

Reżyser udostępnił zdjęcie przedstawiające całą główną obsadę filmu Superman Legacy, która spotkała się ostatnio na czytaniu scenariusza. Obok gwiazd, które zostały już wcześniej ujawnione na zdjęciu pojawił się też Terence Rosemore. Potwierdzono przy okazji, że stały współpracownik Gunna, który pojawił się w filmach o Strażnikach Galaktyki, zagra w nowym filmie Otisa, pomocnika Lexa Luthora. W pierwszym filmie o Supermanie w reżyserii Richarda Donnera grał go Ned Beatty.

Film Superman Dziedzictwo ma stanowić prawdziwy fundament naszej wizji nowego uniwersum DC i to od jego sukcesu lub porażki będzie zależało, jak dalej potoczą się losy DCU. Superman jest nie tylko ikoniczną częścią historii DC, ale także ulubioną postacią czytelników komiksów, widzów poprzednich filmów i fanów na całym świecie” – przekonywał Gunn podczas ujawniania planów na tworzenie DCU. „Nie mogę się doczekać, aż przedstawię naszą wersję Supermana, którą widzowie będą mogli śledzić i poznawać w filmach, animacjach i grach”.

Sprawdź też: „Na skraju jutra 2” musi poczekać. Tom Cruise chce powalczyć o pierwszego Oscara.

Superman nowy film obsada

Zdjęcia do filmu rozpoczną się już na początku marca w Atlancie, więc jest szansa, że niedługo zobaczymy pierwsze fotki z planu. Premiera produkcji „Superman Dziedzictwo” odbędzie się 11 lipca 2025 roku. Głównych bohaterów zagrają: David Corenswet i Rachel Brosnahan. W obsadzie są także Nathan Fillion jako Zielona Latarnia, Nicholas Hoult jako Lex Luthor, Isabela Merced jako Hawkgirl, Edi Gathegi jako Mister Terrific oraz Anthony Carrigan jako Metamorpho.

zdj. DC Comics / Warner Bros.