„Superman: Legacy” będzie gotowe na czas. James Gunn zapowiada pierwszy film DCU

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To „Superman: Legacy”. Przygotowania filmu mającego otworzyć nową erę kinowych widowisk DC trwają pełną parą – zapewnił w sieci reżyser i scenarzysta projektu i zarazem współkierownik superbohaterskiej wytwórni James Gunn. Filmowiec potwierdził, że produkcja z tytułową rolą Davida Corensweta trafi do kin zgodnie z planem. 

Nowy film o Supermanie w 2025 roku. James Gunn potwierdza premierę!

Podczas gdy Marvel mocno opóźnił kinowe debiuty swoich najbliższych pełnometrażowych widowisk, DC Studios szykuje się na długo zapowiadany reboot swojego ekranowego uniwersum. Pierwszy film w zaplanowanej fazie – „Superman: Legacy” – znajduje się na etapie poprzedzającym wejście na plan. Na łamach swojego profilu na Twitterze James Gunn zapowiedział, że nowa opowieść o Ostatnim Synu Kryptona zadebiutuje w kinach według przewidzianego grafiku.

„Dzięki ciężkiej pracy naszej utalentowanej ekipy, której wiara pozostała niezachwiana podczas najdłuższego strajku w historii Hollywood i która nigdy nie zdjęła nogi z gazu, tworząc najlepsze projekty postaci i scenografii, jakie widziałem w całej mojej karierzeSuperman: Legacy trafi do kin w ogłoszonym wcześniej terminie, 11 lipca 2025 roku” – czytamy we wpisie Gunna.

Zdjęcia do „Supermana: Legacy” ruszają w marcu

Przypomnijmy, że poza Davidem Corenswetem („Pearl”) w obsadzie „Superman: Legacy” znaleźli się: Rachel Bosnahan („Wspaniała pani Maisel”) jako Lois Lane, Nathan Fillon („Strażnicy Galaktyki 3”) jako Zielona Latarnia, Isabela Merced („Transformers: Ostatni rycerz”) jako Hawkgirl, Edi Gathegi („Zemsta rewolwerowca”) jako Mister Terrific i Anthony Carrigan („Barry”) jako Metamorpho.

Według nieoficjalnych informacji zdjęcia do widowiska wystartują w marcu przyszłego roku. „Superman: Legacy” to pierwszy pełnometrażowym projektem rebootowanego uniwersum DC. Z kolei jednym z pierwszych tytułów zaplanowanych na mały ekran jest animowana seria Creature Commandos.

źródło: Twitter / zdj. Warner Bros / DC Comics