Marvel opóźnia swoje filmy! Nowy „Król Lew” też przesunięty

Trwający prawie cztery miesiące strajk aktorów zbiera swoje żniwo nawet po tym, jak został już zakończony. Studio Disneya ogłosiło właśnie opóźnienia premier swoich filmów Marvela. Przesunięcia doczekał się też nowy „Król Lew”.

Filmy Marvela opóźnione. Nowy „Kapitan Ameryka” dopiero w 2025 roku!

Disney oficjalnie potwierdził to, o czym mówiło się już od pewnego czasu. Kinowa premiera „Deadpoola 3” nie nadejdzie na początku maja, a dopiero 26 lipca 2024 roku. Produkcja przejęła tym samym termin zarezerwowany do tej pory dla filmu „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat”. Wydawało się, że przy takiej roszadzie w kalendarzu premiera filmu z Samem Wilsonem zostanie po prostu przyspieszona i przeniesiona w miejsce pierwotnej daty „Deadpoola 3”, ale okazało się, że studio zdecydowało o przeniesieniu filmu na przyszły rok! Produkcja trafi do kin dopiero 14 lutego 2025 roku. Jest to o tyle dziwna decyzja, że to jedyna produkcja z nadchodzących filmów Marvela, do której zdjęcia zostały już zakończone.

Dodatkowo pierwszy film o drużynie Thunderbolts został przesunięty z 20 grudnia 2024 roku na 25 lipca 2025 roku. Opóźnienia doczekał się też „Blade”, który nie trafi do kin 15 lutego, a dopiero 7 listopada 2025 roku. Disney opóźnił także nową odsłonę serii „Król Lew”. Produkcja zatytułowana „Mufasa: Król Lew” w reżyserii Barry’ego Jenkinsa nie trafi do kin 5 lipca, a dopiero 20 grudnia 2024 roku.

Kalendarz premier Marvela na 2024 i 2025 rok:

zdj. Marvel