Świat jest ich sceną. Joaquin Phoenix i Lady Gaga w pierwszym zwiastunie „Jokera 2”

Zgodnie z zapowiedziami wytwórnia Warner Bros. Pictures pokazała dziś pierwszy zwiastun następnej odsłony „Jokera”! W planowanym na ten rok filmie z podtytułem „Folie à deux” w głównej roli ponownie zobaczymy Joaquina Phoenixa („Bo się boi”). U jego boku pojawi się Lady Gaga („Narodziny gwiazdy”) jako nowa Harley Quinn.

„Joker 2” – pokazano nowy zwiastun filmu. Kiedy premiera?

Z dotychczasowych zapowiedzi wiemy, że film przedstawi odświeżoną wersję historii związku Jokera z Harleen Frances Quinzel. Film wyreżyserowany przez Todd Phillips, który wspólnie ze Scottem Silverem napisał także scenariusz, ma trafić do kin dokładnie 2 października tego roku. Projekt znacząco różni się od poprzedniej odsłony – w zapowiedziach „Folie à deux” opisano nie tylko już jako brutalny dramat psychologiczny, ale i musical.

W obsadzie obok wspomnianej dwójki są także: Jacob Lofland, młody aktor znany z takich produkcji jak „Dom na mokradłach” i „Uciekinier”Brendan Glesson, irlandzki aktor znany z takich produkcji jak „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” czy „Duchy Inisherin”, Catherine Keene („Być jak John Malkovich”) oraz Harry Lawtey („The Pale Blue Eye”). Do swojej roli z pierwszej części wróciła też Zazie Beetz („Atlanta”).

Sprawdź też: DC przerobiło słynny komiks o Batmanie i Robinie. Tak będzie wyglądał

Warto dodać, że jeszcze parę tygodni temu w siedzibie wytwórni odbyły się pierwsze testowe pokazy. Jego uczestnicy opisali produkcję jako jukebox musical, czyli odmianę muzycznego widowiska, która nie bazuje na oryginalnych piosenkach, ale przedstawia widzom reinterpretacje dobrze znanych utworów – wkrótce potem w mediach pojawiły się pierwsze pełnoprawne opinie o sequelu

 „Film próbuje równoważyć poszczególne elementy, tak by pochwycić zarówno serca krytyków, jak i szerszej widowni” – opisywał jeden z uczestników pokazu. „Pojawiają się tu znani bohaterowie. Spodziewajcie się zmian w mitologii tego świata, biorąc pod uwagę fakt, że film rozgrywa się poza głównym uniwersum DC”. Ze wszystkimi głosami zamieszczonymi wówczas w sieci możecie zapoznać się w tym miejscu.

zdj. Warner Bros.