„Świat według Bundych” powróci! Oryginalna obsada wystąpi w animowanej kontynuacji

Na mały ekran po latach powróci jeden z najpopularniejszych seriali komediowych w historii telewizji. Ruszają prace nad animowaną wersją kultowej produkcji „Świat według Bundych”. W głównych rolach usłyszymy oryginalną obsadę.

W ostatnich latach animowane produkcje dla dorosłych przeżywają prawdziwy renesans. Cieszące się popularnością wśród widzów produkcje pokroju „Rick i Morty” czy „BoJack Horseman” sprawiły, że producenci z zainteresowaniem zaczęli spoglądać na „Świat według Bundych”, który w latach 90. ubiegłego wieku przyciągał przed ekrany tłumy widzów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i innych krajach, takich jak chociażby Polska.

Za nowe podejście do serialu jako showrunner odpowiada Alex Carter, producent wykonawczy serialu „Family Guy”. Aktualnie projekt pozostaje na wczesnym etapie rozwoju, ale posiadająca prawa do jego dystrybucji firma Sony Pictures już teraz zapewniła sobie powrót głównej obsady. Do swoich ról z oryginału w animowanej produkcji wracają Katey Sagal (Peggy Bundy), Ed O'Neill (Al Bundy), Christina Applegate (Kelly Bundy) i David Faustino (Bud Bundy).

Na razie nie wiemy jeszcze, gdzie emitowana będzie nowa wersja „Świata według Bundych”, ale o produkcję na pewno będą walczyły największe platformy streamingowe. Niejasne pozostaje także to, jak animacja będzie odnosiła się do swojego pierwowzoru. Nie ujawniono, czy będzie to bezpośrednia kontynuacja, czy może lekki reboot

Sprawdź też: Kevin Spacey na pierwszym zdjęciu z nowego filmu. Produkcja wystawiona na sprzedaż w Cannes.

Warto przypomnieć, że kilka lat temu David Faustino próbował namówić przedstawicieli Sony Pictures do zrealizowania aktorskiej kontynuacji „Świata według Bundych”. Aktor chciał opowiedzieć historię dorosłego Buda, który wraca do rodzinnego domu ze swoją byłą żoną, podczas gdy Al i Peggy mieszkają w Las Vegas po tym jak wygrali mnóstwo pieniędzy na loterii. Projekt nie został jednak zrealizowany między innymi ze względu na napięte harmonogramy pozostałych członków głównej obsady.

Świat według Bundych” opowiadający historię chicagowskiej rodziny nieudaczników debiutował na ekranie w 1987 roku i doczekał się aż 263 odcinków składających się na 11 sezonów. W Polsce serial podbijał serca widzów na antenie stacji Polsat.

źródło: deadline.com / zdj. Sony Pictures