Syn Supermana i Lois miał stać się Batmanem. Snyder ujawnia swoje plany na DCEU

Zack Snyder udzielił następnego wywiadu, w którym ujawnił niezrealizowane plany na kinowe uniwersum DC. Jak się okazuje, gdyby doszło do realizacji planowanych przez reżysera filmów o Lidze Sprawiedliwości, syn Clarka Kenta i Lois Lane podjąłby krucjatę Mrocznego Rycerza, jako nowy Batman.

Od dłuższego czasu wiemy, że finałowa część „Ligi Sprawiedliwości” Snydera miała zakończyć się ostatecznym poświęceniem Batmana. Śmierć Bruce'a Wayne'a miała zakończyć główny wątek filmu. W nowej rozmowie, poświęconej promowaniu swojej „Ligi”, reżyser ujawnił, że w epilogu widowiska miał pojawić się syn Supermana i Lois:

[W filmie miał pojawić się] syn Lois i Supermana. Nie miał odziedziczyć żadnych mocy i ostatecznie miał stać się nowym Batmanem. Z okazji dwudziestej rocznicy śmierci Batmana, mieli zabrać młodego Bruce'a Kenta do jaskini Batmana i powiedzieć „twój wujek Bruce, byłby z ciebie dumny, jeśli się tym zajmiesz”.

Dodajmy, że choć pomysł Snydera najprawdopodobniej nie doczeka się realizacji, w reżyserskiej wersji „Ligi Sprawiedliwości” znalazły się odniesienia do ewentualnej ciąży Lois. W pewnym momencie filmu, w mieszkaniu bohaterki granej przez Amy Adams wyraźnie widzimy test ciążowy. W tym samym wywiadzie Snyder potwierdził, że pod koniec filmu Lois w istocie jest w ciąży z dzieckiem Supermana. 

Przypomnijmy, że o tym, czy warto poświęcić cztery godziny na seans komiksowego widowiska Snydera, przekonacie się z naszej recenzji: „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” – przedpremierowa recenzja filmu

Źródło: CBR / zdj. Warner Bros.