To koniec „Szkoły dla elity”. Z serialem Netfliksa pożegnamy się ósmym sezonem

Na platformę Netflix zawitał właśnie siódmy sezon najdłużej emitowanej hiszpańskiej produkcji oryginalnej. Popularna „Szkoła dla elity” wróciła do widzów z nowymi odcinkami, ale przynosi jednocześnie informacje o zbliżającym się końcu serialu. Streamingowy gigant potwierdził, że zakończy produkcję po ósmym sezonie.

Szkoła dla elity” skończy się na ósmym sezonie

Liczący osiem odcinków najnowszy sezon „Szkoły dla elity” dostępny jest już na platformie Netflix. Premierę siódmej serii wykorzystano jednak do poinformowania fanów o zbliżającym się końcu popularnej produkcji z Hiszpanii. Przedstawiciele Netfliksa oficjalnie potwierdzili w mediach społecznościowych, że „Szkoła dla elity” pożegna się z widzami wraz z ósmym sezonem. Realizacja następnej serii została zamówiona już w lipcu bieżącego roku, ale nie określano jej wówczas ostatnim sezonem. Twórca serialu zapewnia, że decyzję o zakończeniu „Szkoły dla elity” podjęto wspólnie z Netfliksem, więc możemy oczekiwać, że historia zostanie domknięta i nie zostawi widzów z niedokończonymi wątkami.

Sprawdź też: To będą hity weekendu: Dwa seriale wróciły na Prime Video z nowymi sezonami!

„Kręcimy ósmy sezon, który będzie ostatnim sezonem Szkoły dla elity. Zakończymy to z przytupem” – zapewniał twórca serialu Carlos Montero. „Jaime [Vaca, współtwórca siódmego sezonu], Netflix i ja uznaliśmy, że nadszedł czas, aby to zakończyć. Mówię to z wielkim żalem, ponieważ było to kilka niesamowitych lat, w ciągu których poznałem wielu znakomitych aktorów, pracowaliśmy ze wszystkimi reżyserami, z którymi chcieliśmy pracować i mieliśmy luksus posiadania Maribel przez ostatnie dwa sezony. Szkoła dla elity zmieniła życie każdego z nas, byli aktorzy, którzy zaczynali u nas i była to dla nich trampolina do światowej sławy i jestem dumny, że przyczyniłem się do tego i wiem, że oglądano nas na całym świecie i sprawia mi to radość”.

Szkoła dla elity” debiutowała na platformie Netflix w 2018 roku, a kolejne sezony pojawiały się w streamingu przeważnie w rocznych przerwach. Nic nie wskazuje na to, aby schemat ten nie został utrzymany. Wszystko jest na dobrej drodze, aby „Szkoła dla elity” powróciła do widzów ostatnimi odcinkami w 2024 roku.

zdj. Netflix