Szokująca sprawa nastoletnich morderców. Serial z Lily Gladstone bazuje na faktach [ZWIASTUN]

Amerykańska stacja FX pokazała w sieci nową zapowiedź debiutującego już w przyszłym miesiącu limitowanego serialu kryminalnego „Under the Bridge”. W produkcji opartej na głośnej książce non-fiction autorstwa Rebbeki Godfrey pojawiają się Riley Keough, aktorka znana z „Tajemnic Silver Lake” oraz nominowana Oscara Lily Gladstone.

„Under the Bridge” – o czym opowiada nowa koprodukcja FX i Hulu?

Oparta na prawdziwych wydarzeniach fabuła książki bierze pod lupę historię zabójstwa czternastoletniej Reeny Virk, którego w 1997 roku dokonało ośmioro jej rówieśników. Autorka napisała „Under the Bridge” na skutek sześcioletnich badań i wywiadów z oskarżonymi, dzięki którym jej tekst oferuje wgląd w napięcia społeczne prowokujące zbrodnie, jak i umysły nastoletnich morderców

Nadchodzi nowy serial kryminalny. W obsadzie Lily Gladstone, gwiazda „Czasu krwawego księżyca”

Riley Keough przypadła w serialu rola zmarłej przed dwoma laty autorki książki. Aktorka zajęła się również produkcją wykonawczą „Under the Bridge”. Na tym stanowisku wspierali ją Samir Mehta („Fear the Walking Dead”) i Liz Tigelaar („Małe ogniska”) pełniący też funkcję showrunnerów serialu.

Sprawdź też: Powstaną następne części „Pogromców duchów”? Franczyza może objąć zaskakujący kierunek

Za scenariusz ośmioodcinkowego przedsięwzięcia odpowiada Quinn Shephard („Wina”), natomiast jako reżyserka z „Under the Bridge” związała się Geeta Vasant Patel („Atypowy”). Poza Keough i Gladstone w obsadzie „Under the Bridge” są też Vritika Gupta (początkująca aktorka zagrała ofiarę zabójstwa, Reenę Virk), Izzy G („B Positive”), Michael Buie („Chirurdzy”), Javon Walton („The Umbrella Academy”), Anoop Desai („Co robimy w ukryciu”) oraz Archie Panjabi („Żona idealna”).

Premiera „Under the Bridge” już w kwietniu. Gdzie będzie można obejrzeć serial?

W ramach nowej zapowiedzi potwierdzono, że za oceanem premiera miniserialu Hulu i FX odbędzie się dokładnie 17 kwietnia tego roku.

Możemy spodziewać się, że w Polsce do debiutu dojdzie za pośrednictwem serwisu streamingowego Disney+. Na chwilę obecną rodzimy termin premiery nie został jednak potwierdzony. 

Źródło: IMDb / zdj. Hulu / FX