Szybka decyzja Apple TV+. Nowy serial ANULOWANY wkrótce po zakończeniu pierwszego sezonu

Apple TV+ to nie tylko serialowe hity – w ofercie platformy zdarzają się też takie produkcje, o których streamer chce zapomnieć szybciej niż widzowie. Dokładnie to wydarzyło się przy okazji nowej komedii z Patricią Arquette w roli głównej. Dalsze plany wobec serialu zatytułowanego „Pustynia wysokich lotów” (org. „High Desert” )zostały właśnie oficjalnie skreślone, choć emisja pierwszego sezonu dopiero co się zakończyła.

Serial „Pustynia wysokich lotów debiutował w ofercie Apple TV+ jeszcze w maju tego roku, zaś finałowy odcinek trafił do usługi pod koniec czerwca. O porzuceniu dalszych planów wobec komedii wspomniała właśnie sama Patricia Arquette. Na swoim Instagramie gwiazda produkcji wyjaśniła, że fani mogą niestety zapomnieć o drugim sezonie. „Wielu z was pytało mnie o dalszy ciąg Pustyni wysokich lotów i muszę wam przekazać – bo dopiero się dowiedziałam – że nie wrócimy. To bardzo przykre dla nas wszystkich” – wyjawiła aktorka, dodając podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowania serii. „Bawiliśmy się świetnie. Uwielbiam tę postać i ten punk rockowy świat. Dziękuję wam za oglądanie. Nie można mieć wszystkiego. Tak to jest. Do dupy, ale... cóż”. 

Sprawdź też: Nowy film z Anne Hathaway i Thomasin McKenzie dostał datę premiery. To będzie mroczna historia miłosna

Główną pomysłodawczynią i producentką „Pustyni wysokich lotów” jest Nancy Fichman („Dorwać Małego”, „Grace i Frankie”)Serial opowiada o Peggy (w tej roli pojawiała się Arquette), nieradzącej sobie z życiem kobiecie, która po śmierci ukochanej matki, z którą mieszkała w małym pustynnym miasteczku Yucca Valley w Kalifornii, postanawia zacząć od nowa i podejmuje zmieniającą życie decyzję o zostaniu prywatnym detektywem.

W obsadzie serialu są także Brad Garrett, Weruche Opia, Rupert Friend, Matt Dillon, Eric Petersen, Jayden Gomez, Kellen Joseph oraz Bernadette Peters. Na pierwszy i ostatni sezon „Pustyni wysokich lotów” złożyło się osiem odcinków. Za kamerą każdego z nich stanął Jay Roach („Poznaj mojego tatę”, „Gorący temat”). 

źródłó: Variety / Apple TV+