„Tajemnice Dumbledore’a” lepsze niż „Zbrodnie Grindelwalda”? Mamy pierwsze opinie o „Fantastycznych zwierzętach 3”

Nieco ponad tydzień przed premierą „Fantastycznych zwierząt: Tajemnic Dumbledore'a” poznaliśmy pierwsze opinie o kolejnej odsłonie świata magii i czarodziejstwa stworzonego przez J.K. Rowling. Wygląda na to, że w trzeciej części prequelowej trylogii twórcom udało się podnieść poziom po rozczarowujących „Zbrodniach Grindelwalda” z 2018 roku. 

Choć pełnoprawne recenzje nowego widowiska osadzonego w świecie „Harry'ego Pottera” wciąż objęte są embargo, w sieci pojawiły się pierwsze komentarze zamieszczone w mediach społecznościowych. Widzowie, którzy mieli okazję zobaczyć film w ramach premierowego pokazu w Londynie, opisują „Tajemnice Dumbledore'a” jako produkcję obarczoną częścią dotychczasowych problemów serii, ale i tak znacznie lepszą od swojego poprzednika, zarówno pod względem scenariuszowym, jak i w kontekście akcji. W zebranych opiniach dominuje wręcz zdanie, że „Fantastyczne zwierzęta 3” to nie tylko efektowne dopełnienie trylogii, a jej najlepsza część. Wyróżnienia doczekał się też Mads Mikkelsen, który z dobrym skutkiem zastąpił w obsadzie Johnny'ego Deppa. Rzućcie okiem na najciekawsze wypowiedzi.

„Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a” są lepsze od [poprzedniego] sequela. Nawet jeżeli tylko w części odratowują nieobecną tam magię. Mads Mikkelsen znakomicie podnosi poziom, ale główną gwiazdą jest Lally zagrana przez Jessicę Williams. Niestety, [film] jest też przeładowany i niepewny, czy chce być „Zwierzętami” czy „Harrym Potterem”.

„Tajemnice Dumbledore'a” to magiczna mieszanka odniesień do filmów o Potterze, wprowadzająca zarazem szereg wspaniałych stworzeń i elementów mitologii. „Fantastyczne zwierzęta 3” wynagradzają fanom największe rozczarowania „dwójki”, oferują wiele odpowiedzi, przełomowych momentów i epickich walk. (...)

„Tajemnice Dumbledore'a” to ekscytująca i przyjemna przygoda w Świecie Magii. [Film jest też] na szczęście znacznie lepszy od swojego poprzednika. To najprawdopodobniej najlepsza część „Fantastycznych zwierząt”. Świetnie rozwija postacie, [pokazuje] fajne przygody i niesamowite pojedynki. Fanom na pewno się to spodoba.

Za sprawą „Fantastycznych zwierząt 3” [scenarzysta] Steve Kloves cudem odratowuje ten tonący okręt. Jednocześnie film nie naprawił większych problemów, z którymi mierzy się ta seria. Wciąż, jest to najlepsza część z całej trylogii. To wreszcie dobra zabawa. Różne warstwy postaci Dumbledore'a zostają tu odsłonięte i w ciekawy sposób eksplorowane. Podobało mi się.

Seria o „Fantastycznych zwierzętach” mocno się w moich oczach odbiła w „Tajemnicach Dumbledore'a”. Raz jeszcze spodobała mi się dynamika grupy i zainteresowała mnie główna misja. Momentami zrobiło się dość płasko, ale koniec końców to ZNACZNIE lepsza przygoda od poprzedniej części. Dan Fogler wciąż jest moim ulubieńcem (...).

O czym opowiedzą „Tajemnice Dumbledore'a”? Opis fabuły i data premiery

Profesor Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

Do swoich ról z poprzednich filmów powracają w trzeciej odsłonie serii Eddie Redmayne jako Newt Scamander, Jude Law jako młody Albus Dumbledore, a także Ezra Miller jako Credence, Alison Sudol jako Queenie Goldstein, Dan Fogler jako Jacob Kowalski oraz Katherine Waterston jako Tina. Film wyreżyserował David Yates.

Kinowy debiut został zaplanowany już na 7 kwietnia.

Sprawdź też: Daniel Radcliffe o powrocie do roli Harry'ego Pottera: „Nie jestem na razie zainteresowany”

zdj. Warner Bros.